Rubriky:

Tipsport extraliga

Konečně to tam padalo, pochvaloval si sparťan Hlinka

20. září 2006 10:15 - PRAHA

Útočník Jaroslav Hlinka režíroval probuzení mistrovské Sparty v hokejové extralize a čtyřmi body za dva góly a stejný počet asistencí dovedl Pražany k nečekaně snadnému vítězství 6:1 nad Pardubicemi. Více než vlastní přínos ale potěšilo nejproduktivnějšího hráče soutěže to, že se střelecky začalo dařit celému mužstvu.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

"Pro nás jsou především důležitý ty tři body a fakt, že jsme se střelecky chytli. My jsme sice dali pár gólů v posledních minutách zápasu s Litvínovem, ale jinak to bylo o jednom nebo dvou gólech, takže jsem rád, že nám to tam padalo," shrnul povedený zápas Hlinka.

Sparta zahrála oproti předchozím utkáním očividně lépe a hráči si toho byli dobře vědomi. "My jsme dnes víceméně museli ten zápas zvládnout, abychom se nepotopili ještě níž, než jsme byli. To nás hnalo dopředu a zároveň nutilo k poctivější hře i malinko většímu nasazení, než jsme tady předváděli v předešlých zápasech. Jak je vidět, tak to jde i v únavě," podotkl k výrazně zlepšenému výkonu Sparty.

Přikryl předčil Salfického

Výborným výkonem si o trvalejší důvěru domácího trenéra řekl i brankář Petr Přikryl, který zastoupil týmovou jedničku Dušana Salfického. "Dozvěděl jsem se, že budu chytat, už po zápase s Kladnem. Těsně po něm za mnou přišel trenér a říkal, že už tu vizi stejně měl i díky tomu, že Dušan v Pardubicích dříve chytal. Nějak to vyplynulo ze situace," řekl Přikryl po utkání.

Prý mu prospělo, že o svém startu věděl dřív než těsně před utkáním. "Takhle je čas na přípravu a je to potom lepší," dodal brankář Sparty, který se do klubu vrátil po třech letech. "V tom, že jsem dostal šanci, bych nehledal žádnou senzaci. Prostě jsme tu dva, musíme zastoupit Petra Břízu a víme, že to bude těžký," vrátil se ještě k otázce své pozice v týmu Přikryl.

Dobrá atmosféra

Sparťanský strážce branky nedovolil Pardubicím dostat se do hry. Ve velkých šancích vychytal především Petra Sýkoru. "On má velkej tah na bránu, ale většinou to střílí hodně po zemi, mezi nohy a pak se snaží ještě dorážet. Všichni se nějak známe a je to pak taky otázka pevnějších nervů," uvedl gólman.

Zápas provázela skvělá atmosféra, přestože v hledišti bylo méně diváků, než se před duelem čekalo. Domácí hráči podporu diváků ale dobře cítili. "Lidi jsou fantastický. Já jsem odešel před třemi lety, předtím chodilo lidí daleko míň. Jsem z toho příjemně překvapenej a patří jim za to velikej dík. Před tím zaplněným kotlem se chytá opravdu fantasticky," pochvaloval si atmosféru v hale gólman.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..