Rubriky:

Tipsport extraliga

Přikrylův dres neprošel po utkání s Pardubicemi měřením

20. září 2006 16:25 - PRAHA

Sparťanský brankář Petr Přikryl se stal po úterním utkání 6. kola extraligy s Pardubicemi třetím brankářem, který v této sezóně neprošel měřením výstroje. Stejně jako u znojemského Jiřího Trvaje i českobudějovického Romana Turka v úvodním kole neodpovídal pravidlům rozměr jeho dresů.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Sparta podle současných pravidel má zaplatit pokutu 50 tisíc korun, jejímu vedení i dalším klubům se však nynější praxe s měřením dresů nelíbí a chtějí o ní jednat.

Na Přikrylově dresu byla překročena míra ramen skoro o 5,5 centimetru. Limit je 39,37 centimetru a sudí František Rejthar naměřil podle zápisu sparťanskému brankáři 45 centimetrů. "Přikryl neprošel kontrolou. Spartě se to nelíbí, protože Přikryl má prý stejný dres jako Salfický, který předtím kontrolou vždy prošel," řekl ředitel extraligy Stanislav Šulc.

APK otevře o dresech debatu

Problémy s dresy se nelíbí více klubům. S ostatními součástmi nově zmenšené výstroje problémy ani v jednom utkání nebyly. "Se šířkou betonů či jiných částí výstroje potíže nejsou. U dresů je to problematické, protože se mohou při utkáních vytáhnout, čímž změní požadované rozměry. Nesouhlasíme také, jak měření probíhá. Chceme na valné hromadě Asociace profesionálních klubů vyvolat diskusi," prohlásil pro server hokej.cz generální manažer Sparty Petr Bříza.

Sparťané se pravděpodobně v současné době budou muset smířit s pokutou 50 tisíc. "V tuto chvíli pokuta podle rozhodnutí valné hromady platí," podotkl Šulc.

Debata o měření dresu se pravděpodobně otevře na další valné hromadě Asociace profesionálních klubů, která se uskuteční ve středu 11. října ve Velké Bíteši. "Není jednoznačně stanovené, jakým způsobem dresy správně měřit. Nechápu, že Přikrylův dres čtyřikrát projde a jednou ne, když se jedná stále o ten stejný. Musíme o tom na APK hovořit. Výstroj gólmanů pracuje, u dresů je to třeba zohlednit," uvedl pro hokej.cz Bříza.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..