Jihlava porazila Chomutov a udržela šanci na vyhnutí se baráži

42. Skořepa 2:1
46. Jiránek 3:1
Záznam online reportáže »

9. března 2018 19:52 - Jihlava

Hokejisté Jihlavy porazili ve 2. kole skupiny o umístění na 11. až 14. místě v extralize Chomutov 3:1 a udrželi si tak šanci na vyhnutí se baráži. Čtyři kola před koncem nadstavbové části ztrácí třináctá Dukla devět bodů na dvanáctý Chomutov.

Luboš Pavlíček, ČTK

Domácí před utkáním věděli, že ve hře o neúčast v baráži udrží jen výhra. Po hodně opatrném začátku Dukla udeřila prakticky z první šance, kterou si vytvořila. Hamill v 15. minutě zadovkou poslal puk před brankoviště, kde se nejlépe zorientoval Rabbit a překonal Lukeše.

Necelé tři tisíce diváků na Horáckém stadiónu moc kvalitní hokej nevidělo, ve 27. minutě měli domácí šanci zvýšit vedení. Dietz chyboval a následnou šanci Čachotského zastavil jen faulem. Kapitán Dukly dostal výhodu trestného střílení, které ale neproměnil.

I díky tomu mohli hosté v polovině utkání vyrovnat. Vantuch zavezl puk do útočného pásma, zadovkou mezi kruhy našel Chrpu, který Kořenáře prvním pokusem nepřekonal. Z dorážky však již uspěl.

Na začátku třetí třetiny šla do vedení znovu Dukla. Skořepa si u modré čáry vzal puk, z mezikruží vystřelil a překonal Lukeše podruhé. O necelých pět minut později už Jihlava vedla o dvě branky, když de la Rose mezi kruhy vypálil, Lukeš puk jen vyrazil k volnému Jiránkovi, který z dorážky nezaváhal.

Dukla poté měla i dvojnásobnou početní výhodu, ale přesilovku zužitkovat nedokázala. Chomutov se na závěrečný tlak nezmohl, utkání dohrával v oslabení, ale ani pátou početní výhodu v utkání Jihlava využít nedokázala.

2. kolo skupiny o umístění v hokejové extralize:
HC Dukla Jihlava - Piráti Chomutov 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 15. Rabbit (Hamill, Diviš), 42. Skořepa, 46. Jiránek (De la Rose, Čachotský) - 31. Chrpa (Vantuch). Rozhodčí: Kubičík, Pavlovič - D. Hynek, Pešek. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 2768.
Jihlava: Kořenář - Stříteský, Suchánek, De la Rose, Šidlík, D. Kajínek, Váňa, Půža - Čachotský, A. Zeman, Jiránek - P. Straka, Skořepa, Anděl - Žálčík, R. Hubáček, Seman - Rabbit, Hamill, Diviš. Trenéři: Vlk a F. Zeman.
Chomutov: Š. Lukeš - Flemming, Dietz, Valach, Knot, Slovák, Trefný, Grman - Skokan, V. Růžička ml., Sklenář - Šťovíček, Smejkal, Skokan - Havel, Huml, Poletín - Lauko, Vantuch, Chrpa. Trenéři: V. Růžička st., Martínek a J. Šťastný.

Časová osa: Tipsport extraliga