Slavia dostala výprask ve Znojmě, Vítkovice porazily lídra

Hokejisté Slavie Praha ještě nevybředli ze své herní krize a zůstávají i po devátém kole nejhorším celkem O2 extraligy. Tentokrát utrpěli krutou porážku 5:2 ve Znojmě. Se soupeřem drželi slávisté krok jen po dvě třetiny, kdy podruhé dokázali srovnat skóre. Ve třetí části ale branky Selingra, Kotašky, a Pláška nasměrovaly vítězství na stranu Orlů.

Ilustrační foto.

Naopak z krize se postupně dostávají hokejisté Vítkovic, tentokrát vyhráli 2:1 na ledě Českých Budějovic. Hosté především profitovali z propracované obrany a ve druhé třetině je dostal do vedení Káňa. Do dvoubrankového vedení je pak ve 45. minutě dostal Hubáček, Budějovice už dokázaly jen v závěru snížit.

Nepříznivý vývoj zápasu dokázala zvrátit pražská Sparta, ačkoliv doma prohrávala s Plzní po první třetině 0:2. Pak se ale v rozmezí deseti minut trefili postupně Kratěna, Netík, Štrba, a Ton. V padesáté minutě ještě dostal Plzeň do hry bývalý sparťan Zelenka, ale Štrba svou druhou trefou v zápase nakonec rozhodl o výhře Sparty 5:3.

Nájezdy ve Varech rozhodl Hamrlík

Až samostatné nájezdy rozhodly o vítězství Zlína v Karlových Varech. Tým Hamé přitom mohl blahořečit především svého elitního útočníka Petra Lešku. Ten nejprve přihrál na vyrovnávací branku Sekerášovi, a ve druhé třetině dostal svou brankou Zlín do vedení. Nakonec rozhodující samostatný nájezd proměnil Hamrlík.

Hokejisté Liberce porazili Pardubice 4:3, když čtyři ze sedmi branek padly až v závěrečných devíti minutách. Na branku hostujícího Ondřeje v 51. minutě domácí odpověděli trefami Procházky a Víška v rozmezí dvou minut. Hostům nepomohly ani dvě trefy kanonýra Petra Sýkory, který s devíti brankami vede tabulku střelců.

Nejvíc branek padlo v Třinci

Divokou přestřelkou 7:5 skončil zápas v Třinci. Domácí během prvních dvou třetin vedli nad Kladnem dvakrát už o dvě branky, ale soupeř v prvním případě dokázal vyrovnat a pak ještě dlouho vzdoroval. Za stavu 6:4 pro domácí ještě osm minut před koncem snížil hostující Havel a definitivně Kladno zlomil až gól Martynka 101 vteřin před vypršením normální hrací doby.

Spousty branek se dočkali i diváci ve Vsetíně, bohužel ale většina z devíti gólů padla do domácí branky. Už v první části dvakrát překonal brankáře Štefla litvínovský Kubinčák. Kučný sice na začátku druhé třetiny snížil, ale další dvě branky Litvínova vrátili vsetínské opět na zem. V závěru si za hosty také druhý gól připsal Kopecký a Severočeši v pohodě dokráčeli pro výhru 6:3.

Hokejová O2 extraliga, 9. kolo:
Vsetín - Litvínov 3:6
Branky: 23. Kučný, 46. Hrabal, 55. Grill - 3. a 17. Kubinčák, 29. a 48. Kopecký, 37. Prorok, 42. Jenáček.
Třinec - Kladno 7:5
Branky: 12. a 34. Polanský, 7. Korhoň, 9. Peterek, 28. Hašek, 28. Kudrna, 59. Martynek  - 2. M. Štěpánek, 14. Bílek, 23. Diviš, 30. Gardoň, 52. M. Havel.
Č. Budějovice - Vítkovice 1:2
Branky: 51. L. Květoň - 33. T. Káňa, 45. Hubáček.
Karlovy Vary - Zlín 2:3 po nájezdech
Branky: 4. Skuhravý, 45. Milan Procházka - 18. Sekeráš, 27. Leška, rozhodující sam. nájezd Hamrlík.
Znojmo - Slavia Praha 5:2
Branky: 4. M. Růžička, 34. Dopita, 44. Selingr, 48. Kotaška, 59. Plášek - 33. Bednář, 37. Beránek.
Sparta Praha - Plzeň 5:3
Branky: 26. a 60. Štrba, 24. Kratěna, 25. Netík,  34. P. Ton - 13. Matějovský, 20. Šaffer, 50. Zelenka.
Liberec - Pardubice 4:3
Branky: 18. Klimenta, 29. Podkonický, 56. S. Procházka, 58. Víšek - 6. a 60. P. Sýkora, 51. Ondřej.