Litvínov pošesté za sebou zvítězil nad Vsetínem

VSETÍN

Hokejisté Chemopetrolu Litvínov vyhráli v devátém kole extraligy na ledě Vsetína 6:3 a odčinili tak domácí porážku s Třincem. Valaši naopak nenavázali na překvapivý úspěch se Slavií a Severočechům podlehli v extralize už pošesté za sebou. Pod výhru hostů se podepsal třemi asistencemi kapitán Robert Reichel.

První dvě si připsal v úvodní části při přesilových hrách. Při první tečoval jeho bombu od modré čáry Kubinčák a při druhé stejný hráč zužitkoval jeho přesnou přihrávku střelou do protipohybu gólmana Štefla. V obou případech seděl na trestné lavici Demel, při první Kubinčákově trefě ještě navíc Kučný.

I třetí gól padl při nestandardním počtu hráčů na ledě, tentokrát však za hákování Skleničky pykali v nástupu do prostředního dějství po ráně Kučného hosté. Vsetínu však vydržela radost jen do 29. minuty. Dva metry za modrou čárou napřáhl Kopecký a přes clonícího Ostrčila uviděl Štefl puk až v síti. Domácí gólman byl krátký i na teč Proroka, který usměrnil puk za Šteflova záda po Reichlově střele. Hosté mohli vést po druhé třetině ještě větším rozdílem, jenže Brandova řada zahodila při svém střídání tři velké šance.

Do klece týmu z Lapače se od závěrečné části poprvé v extralize postavil Fin Simo Vehviläinen. Extraligovou premiéru finskému gólmanovi však už po 110 vteřinách znepříjemnil bývalý vsetínský hráč Jenáček, který ho procedil z těžkého úhlu. Brankostroj se nezastavil ani v dalších minutách. Na Hrabalův přesilovkový gól odpověděl na straně hostů svým druhým přesným zásahem Kopecký. Definitivu pak dal výsledku vsetínský Grill v početní výhodě.

Vsetínská hokejová - Chemopetrol Litvínov 3:6 (0:2, 1:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 23. Kučný (Grill), 46. Hrabal (Kučný), 55. Grill (Stantien) - 3. Kubinčák (Reichel), 17. Kubinčák (Reichel), 29. Kopecký (Bednařík), 37. Prorok (Reichel), 42. Jenáček (Benda), 48. Kopecký (Trávníček). Rozhodčí: Bolina - Machálek, Kostka. Vyloučení: 4:8. Využití: 3:2. Diváci: 3680.
Vsetín: Štefl (41. Vehviläinen) - Kučný, Hrabal, Galvinš, Horák, Bolf, Pelikovský, od 21. navíc Ostrčil - Grill, Stantien, Demel - Sabol, Duba, Škoda - Rob, Sakrajda, Dubec - od 30. navíc Berzinš, Davídek. Trenéři: Vlach a Kopřiva.
Litvínov: J. Hübl - Hranáč, Skuhrovec, L. Poživil, Nikolov, Gýna, Bombic, Morava - Prorok, Reichel, Kubinčák - Benda, Branda, Trávníček - Jenáček, Kopecký, Bednařík - Jánský, Černý, Sklenička - Lukeš. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.