Slavia nezvládla závěr a prohrála i ve Znojmě

ZNOJMO

Slavia nezvládla závěrečnou dvacetiminutovku a po čtvrté prohře v řadě zůstává posledním týmem O2 extraligy. Znojemští naopak pokračovali na svém ledě ve vítězném tažení, o výhře nad Pražany rozhodly třemi góly v poslední třetině.

Domácí začali zostra a hned první přesilovku využili při vyloučení Drtiny ve vedoucí gól. Pak měla naopak Slavia, za níž už nastoupily liberecké posily Hlavačka a Čermák, výhodu dokonce dvojnásobné početní převahy, ale 86 vteřin dobývala Trvajovu branku marně.

Na začátku prostřední části přečkali Jihomoravané s trochou štěstí další oslabení a pak sami zasypali slávistického brankáře Fraňka sprškou střel. Stačila však jedna chyba v defenzivě a Pražané po kombinaci Beránka s Bednářem vyrovnali. Už za 74 vteřin ovšem neuhlídali Dopitu a Znojmo mělo znovu navrch. Ještě před druhou pauzou hosté odpověděli, Eratovo vyloučení potrestal Beránek.

V úvodu poslední třetiny netrefil v gólové příležitosti branku domácí Svoboda a vzápětí mířil Plášek do tyče. Až po Selingrově dorážce se hlediště radovalo. Vedení Znojma pak pojistil bombou od modré Kotaška a Slavia pak ještě inkasovala při pokusu o power-play.

Znojemští Orli - Slavia Praha 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 4. M. Růžička (Pucher), 34. Dopita (Selingr), 44. Selingr (Mojžíš), 48. Kotaška (Plášek), 59. Plášek (Haman) - 33. Bednář (Beránek), 37. Beránek (Bednář). Rozhodčí: Reichert (Něm.) - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 11:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3100.
Znojmo: Trvaj - Němeček, Bičánek, Čakajík, Jareš, Kotaška, Mojžíš, Šmach - Svoboda, Pucher, M. Růžička - Erat, Dopita, Selingr - Beroun, Haman, Plášek - Harand, Říha, Vaškovič. Trenéři: Hořava a Votruba.
Slavia Praha: Franěk - Kadlec, Špila, Kolařík, Hlavačka, Graňák, Žižka, Vomela, Drtina - Bednář, Beránek, Sup - D. Hruška, Vlasák, Dlouhý - Sobotka, Čermák, Vondrka - Kubeš, Červenka, Doležal. Trenéři: V. Růžička, Weissmann a Kalous.