Třinec vyhrál počtvrté za sebou, odnesla to Plzeň

PLZEŇ

Hokejisté Třince zvítězili v utkání 10. kola extraligy na ledě Plzně 4:1 a připsali si už počtvrté za sebou plný bodový zisk. Oceláři rozhodli třemi góly v závěrečné třetině. Všechny branky utkání padly při nestejném počtu hráčů na ledě a Třinec se vedle tří využitých přesilovek jednou trefil při závěrečné power play domácích i v oslabení. Vítěznou branku zaznamenal v 49. minutě explzeňský Jaroslav Kudrna.

Domácím vyšel lépe úvod utkání a při vyloučení hostujícího Tomase mohl otevřít skóre zápasu bombou od modré čáry Cartelli. Mladý gólman hostí Daneček, zaskakující za zraněného Biegla, však stačil střelu zastavit. Za chvíli ovšem napřáhl ze stejné pozice Benák a jeho rána zapadla přesně k levé tyči. Inkasovaný gól s hosty silně otřásl a domácí měli výraznou převahu. Největší šanci neproměnil domácí Král, kterému po pěkné individuální akci utekl při zakončení kotouč.

Hosté se do utkání vrátili při vyloučení domácího kapitána Trnky. Peterek našel přihrávkou zpoza branky najíždějícího Kroupu a ten vyrovnal přesnou střelou pod vyrážečku gólmana Málka. Domácím mohl vzápětí vrátit vedení Zelenka, jeho střelu z bezprostřední blízkosti však lapil do rukavice Daneček.

Na začátku prostřední části hráli hosté devětapadesát vteřin dvojnásobnou přesilovku. Domácí oslabení se štěstím přežili a poté se znovu vrhli do ofenzivy. Šindel uháněl sám na Danečka, po bekhendovém blafáku však nedokázal trefit branku. O minutu později netrefil Zelenka v nadějné pozici prostor odkryté Danečkovy branky. Po Mazancově chybě málem udeřilo na druhé straně: Málek si však s Razingarovou střelou poradil.

Vítěznou branku vstřelil Kudrna

V dalším průběhu druhé třetiny obě mužstva příliš chybovala v rozehrávce, a hrálo se tak většinou ve středním pásmu. Jedinou výjimkou byla šance domácího Jana Heřmana, který pálil bekhendem z otočky po vyražené střele Mazance těsně vedle levé tyče.

V polovině závěrečné třetiny přiblížila hostům výhru využitá přesilovka. Výtisk totiž za brankou obral o kotouč váhajícího Cartelliho a Kudrna následně ranou bez přípravy překonal Málka. Vyrovnání měl na holi Matějovský, Daneček ale zastavil jeho teč svým levým betonem. Domácí v honbě za vyrovnáním otevřeli hru. Potrestat je mohl Peterek, který ale pálil pouze do Málka.

Na druhé straně neskóroval Šaffer, jehož bekhendový blafák zlikvidoval Daneček. Poté se domácí dostali do oslabení, v němž definitivně rozhodl přesnou střelou Tomas. Vítězství hostů ještě navýšil v poslední minutě střelou do prázdné branky Kolusz, když domácí znásobili početní výhodu odvoláním gólmana.

Lasselsberger Plzeň - Oceláři Třinec 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 5. Benák (A. Padělek) - 15. Kroupa (Peterek), 49. Kudrna (Výtisk), 59. Tomas (Polanský), 60. Kolusz (Peterek). Rozhodčí: Turčan - Machálek, Škach. Vyloučení: 10:10. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 4807.
Plzeň: Málek - Benák, Trnka, Vobořil, Cartelli, Nedoma, Mazanec, Malinský - A. Padělek (24. J. Heřman), Král, Šaffer - Zelenka, Rataj, Matějovský - Důras, Šindel, Kepl. Trenéři: V. Sýkora a Kampf.
Třinec: L. Daneček - Tesařík, Výtisk, Hegegy, Pácal, Kroupa, Frolo - Razingar, Skořepa, Hašek - Kudrna, Peterek, Martynek - Korhoň, Polanský, Tomas - od 25. navíc J. Daneček ml., Kolusz, Vrba. Trenéři: Juřík, J. Daneček st. a Mach.