Rubriky:

Tipsport extraliga

Jubilant Ptáček si dělá zálusk na tisícovku

3. října 2006 08:42 - PRAHA

Jen desítka aktivních extraligových hráčů má na svém kontě sedm set odehraných zápasů v nejvyšší domácí soutěži. V neděli ji proti Karlovým Varům zkompletoval sparťan František Ptáček. "Už před začátkem ročníku jsem se pídil, kolik mám odehráno, a když jsem viděl, že sedmistovka vychází zrovna na Vary, tak jsem se musel smát," tvrdil obránce.

 

SPORT.CZ/Tomáš Fliegl

Ptáček na západě Čech strávil tři sezóny, a dokonce tam dělal kapitána. "Žádnou nostalgii proti nim ale nezažívám. Když jsem tam odcházel ze Sparty, bylo to horší, to jsem při zápase nevěděl, na jakou mám jet střídačku," usmíval se Ptáček, který se jubilea dočkal v 31 letech.

Ze strany mladších spoluhráčů se také dočkal jízlivých poznámek. "Ptali se mě, jestli už jsem tak starý nebo jsem začal tak brzy," říkal hráč, jenž se ve sparťanském áčku objevil už v sezóně 1993/94. "Stejně ale klukům připravím nějakou mastnou svačinku," připustil.

Víc se ale slavit nebude. "Možná mi popřeje manželka, aby mi to ještě vydrželo. A já jí poděkuju, že bych to bez ní nezvládl," vykládal Ptáček, který má před sebou další vysněnou metu. "Tisícovka zápasů je hodně lákavá," připouští. "S věkem zranění přibývají a já je nechci přivolávat."

Nejvíce zápasů v lize:
845 Josef Řezníček (K. Vary)
805 Richard Král (Plzeň)
779 Michal Sup (Slavia)
753 Jiří Malinský (Plzeň)
747 Miroslav Okál (Zlín)
724 Milan Nedoma (Plzeň)
724 St. Procházka (Liberec)
716 Jiří Zelenka (Plzeň)
709 Radim Tesařík (Třinec)
700 František Ptáček (Sparta)

Marek Burkert, Právo

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..