Výhru nad Litvínovem zajistil Vítkovicím Hubáček

Dvěma využitými přesilovkami v závěru strhli hokejisté Vítkovic na svou stranu vítězství v předehrávce 12. kola extraligy s Litvínovem. Nezáživnou partii domácí rozhodli díky útočníkovi Petru Hubáčkovi, který se v klíčových momentech podepsal pod obě branky. Vítězný gól připravil pro Zbyňka Irgla a sám výhru zpečetil přesnou střelou v 52. minutě.

Za hosty nastoupil poprvé v sezóně po jarní operaci zad a návratu z NHL olympijský vítěz Jiří Šlégr, k bodovému zisku však Litvínovu nepomohl.

Čtyřicet minut bojovaly Vítkovice hlavně samy se sebou. Domácí dostali na rozjezd v krátkém sledu dvě přesilovky pět na tři, ale i když obě hráli přes čtyřicet sekund, nevytvořili si v nich pořádnou příležitost. Zápas působil nudným dojmem z obou stran.

Ztichlou atmosféru rozčeřila až Nikolovova rána do tyčky a hlavně gól, který dal opakovanou ranou v 17. minutě Punčochář. Na závěrečné sekundy první části Vítkovice ožily, Hubáček mohl i gólově odpovědět, z výhodného postavení mezi kruhy však svou střelu opřel o zadní mantinel.

Rozhodl reprezentant Hubáček

Domácí tempo se nijak nevystupňovalo ani poté, co trenér Holaň zredukoval sestavu na tři pětky. Litvínov soupeře nepustil do tlaku, i když Gulaši po ojedinělé akci rozezvučel tyčku. Náhodně se do šance dostal také Káňa, ale zblízka netrefil branku. Stoprocentní možnost se v 32. minutě otevřela před Černým, který však po návratu z trestné lavice zahodil sólo z poloviny kluziště. Hübl neměl moc práce, v 37. minutě ovšem kapituloval: do síťky zapadlo Jasečkovo tečované nahození.

Tým v modrých dresech pak k úplnému zvratu dovedli reprezentanti. Předtím ještě Krenželok dělovkou orazil tyčku, ale pak Burgrova formace využila dvě přesilovky po sobě, když zodpovědnost na sebe vzal Hubáček. Vítězný gól narážečkou vymyslel pro Irgla a pak sám se štěstím prostřelil klubko hráčů před Hüblem. Závěr strávil Chemopetrol obléháním Pincovy branky při hře šest na čtyři, ale žádný závar ke změně stavu nevedl.

Výsledek:
Vítkovice Steel - Chemopetrol Litvínov 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 37. Jasečko (R. Procházka), 46. Irgl (P. Hubáček), 52. P. Hubáček (Burger) - 17. Punčochář (Branda). Rozhodčí: Smeták - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:8, navíc Lukeš (Litvínov) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 3398.
Sestavy:
Vítkovice: Pinc - Jurečka, Gulaši, Jasečko, Kántor, Kuboš, S. Hudec - Klimek, Šimíček, Krenželok - Irgl, Burger, P. Hubáček - Tomášek, T. Káňa, Köhler - Kropáč, R. Procházka, F. Seman. Trenéři: Holaň a Trličík.
Litvínov: J. Hübl - Šlégr, Gýna, Punčochář, Nikolov, Skuhrovec, Hranáč, L. Poživil, Morava - Kubinčák, Reichel, Prorok - Benda, Branda, Trávníček - Bednařík, Kopecký, Jenáček - Černý, Lukeš, Sklenička. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.