Rubriky:

Tipsport extraliga

Litvínovský Hunkes nezažil ideální návrat. Teď to chce body z Karlových Varů, říká

4. dubna 2018 12:54 - Litvínov

Po dlouhé pauze zaviněné zraněním se vrátil do hokejového kolotoče zkušený obránce Jiří Hunkes. V dresu Litvínova zasáhl do čtvrtého kola baráže proti Dukle Jihlava (2:4). „Chtěli jsme vyhrát. Nevyšlo to a musíme se pokusit naplno bodovat v Karlových Varech,“ vystihl Hunkes současnou situaci v litvínovském týmu.

 

Ondřej Hájek, ČTK

Naposledy jste nastoupil v extralize v polovině ledna. Jak jste se cítil v duelu proti Jihlavě?

Byla to dlouhá přestávka, pravidelný zápasový rytmus mi chyběl. Myslím, že můj návrat nebyl úplně špatný, co se týče pocitů ze hry. Ale pořád věřím, že to bude lepší a lepší. Měl jsem hodně střel a škoda, že jsem nedal nějaký gól. Možná to bylo zapříčiněné touto dřívější herní absencí. Ještě to po zranění není ideální, ale už dostatečné, abych mohl hrát.

V čem vidíte příčiny neúspěšného výsledku s Duklou?

Vytvořili jsme si množství šancí. Jihlava nám ale na začátku zápasu dvakrát ujela a dala dva góly. Přesto jsme srovnali na 2:2, jenže vzápětí přišlo vyloučení a v oslabení jsme inkasovali třetí branku.

Právě hra ve čtyřech proti pěti vám činila velké potíže. Co s tím?

Musíme se vyvarovat zbytečných vyloučení. Dopouštíme se faulů hokejkou. A to nás pak sráží dolů, a naopak soupeře dostává na koně.

Litvínov si drží průběžné druhé místo v tabulce, které by znamenalo setrvání v extralize. S čím jdete do dalších zápasů?

Baráž je nevyzpytatelná. Dvakrát jsme na úvod vyhráli a vypadalo to super, poté dvakrát prohráli. V pátek jedeme do Karlových Varů, které jsou v tabulce těsně pod námi. Bude to přímý souboj o druhou příčku. Každý zápas je prakticky klíčový. Očekávám boj až do konce, proto by nám hodně pomohlo vítězství ve Varech.

eš, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..