Západočeské derby ovládli karlovarští hokejisté

KARLOVY VARY

Hokejisté Karlových Varů zvítězili v nedělní dohrávce 11. kola extraligy v západočeském derby nad Plzní 4:1. V 37. vzájemném utkání do té doby nejméně střelecky produktivních týmů soutěže si tak domácí připsali tři body a na devátém místě tabulky, zajišťujícím účast ve vyřazovací části soutěže, mají pětibodový náskok před jedenáctým Kladnem.

Hned v úvodních vteřinách utkání se dostal do nadějné pozice domácí Kumstát, ale Málka se mu prostřelit nepodařilo. Na druhé straně se protlačil do šance Adamský, jehož bekhend spolehlivě zastavil Mensator. V 5. minutě při domácí přesilovce čtyři na tři si najel do ideální pozice Řezníček, Málek mu ale zmenšil prostor ke střelbě a ani tentokrát se stav nezměnil.

Na začátku 8. minuty se před Málka dostal Procházka, v závěru akce ho však nedovoleně zastavil plzeňský obránce Malinský a po zásahu vysokou holí musel předčasně do kabin s trestem na pět minut a do konce utkání. V závěru dlouhé, ale poněkud rozpačitě sehrané přesilovky otevřel Řezníček ve 12. minutě po ideální Dvořákově přihrávce skóre.

V 17. minutě, když bylo na obou stranách o jednoho hráče méně, nastřelil Kumstát od mantinelu puk do Málkova brankoviště, kde ho tečoval Skuhravý a zvýšil náskok domácích hráčů. V poslední minutě úvodní třetiny se však nad Mensatorovo rameno trefil v přesilovce Zelenka a vrátil Plzeň do hry.

Málkovi zvonily tyče

V 22. minutě zazvonila za Málkem horní tyč po Machuldově střele a Karlovy Vary pokračovaly v dobrém výkonu z úvodní části hry. Do další šance se sami před plzeňského brankáře dostali Procházka s Dobroněm, ale druhého jmenovaného Málek skvěle vychytal. Uklidnění na domácí hokejky však přinesla samostatná akce Kumstáta, který prosvištěl hostující obranou a přesně zakončil.

Další branku mohl přidat Skladaný, jenže Málka opět zachránila branková konstrukce, tentokrát levá tyč. V 39. minutě však našel zpoza branky ve velké pohodě hrající Kumstát Košťála, ten si stihl zpracovat puk a následně pod horní tyčku skóroval počtvrté.

Do třetí třetiny tak nastoupili Karlovarští s tříbrankovým náskokem a podle toho se také hra odvíjela. Domácí kontrolovali průběh hry, hostující Plzni jako kdyby chyběla víra ve zvrat. Mimo poklidný rámec vybočilo už jen vyloučení domácího Dvořáka, který dostal za oplácení trest na pět minut a do konce utkání.

Václav Baďouček (Karlovy Vary): "Do zápasu jsme šli s jasným cílem - získat tři body. Od první minuty bylo vidět, že hráči pro to dělají maximum, chtěl bych jim poděkovat. Kromě pěti minut ve třetí třetině jsme byli jednoznačně lepší, naše vítězství je naprosto zasloužené."

Marek Sýkora (Plzeň): "Sehráli jsme velmi slabé utkání, možná nejhorší v této sezoně. Dvě třetiny si s námi Karlovy Vary pohrávaly a jen díky brankáři Málkovi jsme neprohrávali ještě víc. Ve třetí třetině se to zlepšilo, ale domácí si výsledek pohlídali. Jsem velmi zklamán, chvílemi mně bylo stydno. Tím víc, že zápas se hrál před televizními kamerami."

Energie Karlovy Vary - Lasselsberger Plzeň 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Řezníček (Dvořák), 17. Skuhravý (Kumstát), 28. Kumstát (Skuhravý), 39. Košťál (Kumstát) - 20. Zelenka (Divíšek). Rozhodčí: Smeták - Gebauer, Tošenovjan. Vyloučení: 8:9, navíc Dvořák - Malinský oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 2630.
Sestavy:
Karlovy Vary: Mensator - Mudroch, Duben, Němec, Řezníček, Dobroň, Jiří Hanzlík, Kloz, Ustrnul - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Dvořák, Kraft, Skladaný - Machulda, Milan Procházka, Balázs - Tvrdek, Pech, Borovanský. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.
Plzeň: Málek - Benák, Trnka, Cartelli, Malinský, Nedoma, Mazanec, Vobořil, Derner - Fabuš, Král, Adamský - Zelenka, Divíšek, Matějovský - Důras, Šindel, Šaffer - Heřman, Kepl, Ludvík. Trenéři: M. Sýkora a Kampf.