Sparta ve vyrovnané bitvě podlehla Liberci

Hokejisté pražské Sparty ze sebe v nedělním 12. kole extraligy nedokázali setřást páteční nepovedený zápas na jihu Čech a Bílým Tygrům z Liberce podlehli 1:3. V utkání dvou kvalitních celků dominovali oba brankáři, hostující Hnilička však inkasoval pouze jednou a měl lví podíl na vítězství Severočechů.

Po slavnostním úvodu, kdy legendy domácího klubu Jaroslav Šíma, Pavel Richter a Jiří Hrdina představily T-Mobile Aréně pohár Silver Stone určený vítězi turnaje Super Six, kterého se Sparta jako jeden ze šesti evropských mistrů zúčastní, začala tuhá hokejová bitva o každý metr ledu.

Do první vážnější příležitosti se natlačil Hlinka, ale brankář Hnilička dobře přečetl úmysl svého reprezentačního spoluhráče a bekhendový blafák kryl, stejně jako šanci stejného hráče o minutu později. Na druhé straně se v dobré pozici objevil Pletka, ale v lepším zakončení mu zabránili dotírající obránci.

Hnilička vychytal Hlinku

V 10. minutě se v oslabení dostal do šance opět Hlinka, ale přestože zkusil kličku na druhou stranu, než v prvním případě, na Hniličku opět nevyzrál. Také Liberec si vypracoval dobré příležitosti. V té první se v 15. minutě ocitl sám před Salfickým Šachl, ale ke gólové střele měl málo prostoru.

O pár vteřin později byl však úspěšný jeho spoluhráč Plodek, který najel podél mantinelu do útočného pásma, tam vyškolil nejprve Ptáčka, poté Hlaváče a chladnokrevně zasunul puk za vyjetého Salfického. Sparta byla úvodním gólem zápasu očividně zaskočena a jen se štěstím přežila bez úhony šanci hostí pár vteřin před úvodní sirénou.

Velkou šanci na vyrovnání měli domácí ve 28. minutě, kdy hráli 117 vteřin dlouhou přesilovku pěti proti třem. Obrovské šance Sivka, Tona, Hlaváče i rána Ptáčka však ztroskotaly na vynikajícím Hniličkovi. Naopak Liberec mohl gólově odskočit zásluhou Podkonického, ale jeho střelu při přečíslení dvou na jednoho s jistotou kryl Salfický.

Šachl zvyšoval

Když ve třetí třetině zvýšil vedení Liberce Šachl, naděje domácích na bodový zisk vypadaly vzhledem k herní pohodě Tygrů velmi mizivě. Ve 46. minutě však v přesilovce snížil Hanzlík po přihrávce Sivka, když postavení Hniličky předtím rozhodil ránou od modré Vykoukal a domácím narostla křídla.

Jenže elán Sparty otupila hned 52. minuta, kdy na dvoubrankový rozdíl zvýšil ze samostatného nájezdu Pletka. Téměř čtyři minuty před koncem normální hrací doby přišel oddechový čas Sparty, ale jedinou šanci po jeho skončení měl naopak Liberec, který rozezvučel tyč za Salfickým.

Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 46. Jan Hanzlík (Sivek) - 16. Plodek (Krstev), 44. Šachl (Podkonický), 52. Pletka (Podkonický). Rozhodčí: Husička - Barvíř, Blümel. Vyloučení 6:9. Využití: 1:0. Diváci: 5291.
Sparta: Salfický - Ptáček, Černošek, Vykoukal, Jan Hanzlík, Benýšek, Tabaček, Stehlík - P. Ton, J. Hlinka, Hlaváč - Netík, Sivek, Podlešák - Dragoun, Langhammer, Pohanka. Trenéři: Výborný a Jelínek.
Liberec: Hnilička - Moravec, Zíb, Čutta, Krstev, Holub, Žabka, Kočí - Pletka, Podkonický, Šachl - Klimenta, Plodek, Víšek - O. Hruška, Vampola, S. Procházka - Pajič, Pabiška, Dušek. Trenéři: Paleček, Čermák a Kapoun.