Zlín získal tři body proti Českým Budějovicím

ZLÍN

Hokejisté Hamé Zlín porazili v domácím prostředí České Budějovice 5:4. Rozhodující branku vstřelil v 54. minutě slovenský útočník Róbert Tomík. Strůjcem nedělního zlínského vítězství se ale stal centr první formace Petr Leška, jenž dva góly sám dal a na další dva nahrál.

Hosté vstoupili do utkání třetího proti druhému celku tabulky lépe. Kutlák sice jen nastřelil tyčku, ale po ráně Nedorosta dorazil při vyloučení Marušáka puk do Čechovy branky Posmyk. Zlínská odpověď přišla za 70 vteřin, při hře čtyř proti čtyřem Kubišovu střelu šikovně tečoval Hamrlík za bezmocného gólmana Turka. O chvilku později Leška svými manévry za hostující klecí sice oklamal bránící protihráče, jenže Melenovský obrovskou příležitost ani nadvakrát nevyužil. Turka nepřekonal při další šanci ani Záhorovský. Celek Hamé otočil skóre po faulu zlínského odchovance Veselého, jehož nedovolený zákrok rychle ztrestal Leška.

Už po třinácti vteřinách druhé třetiny překvapil Hudec švihem domácího brankáře Čecha a z nenápadné akce srovnal stav. Domácí byli zaskočeni a chvíli jim trvalo než na nešťastný okamžik zapomněli. Ve 29. minutě ujel v oslabení Rachůnek, probil se až před Turka, ovšem k zakončení se už nedostal.

Zlínu pomohly k dalším dvěma rozdílovým trefám přesilové hry. Po nepřesné ráně Marušáka překonal Turka podruhé v zápase pohotový Leška, jenž měl asistenci i u gólu Marušáka. Tomu však pomohla k překonání brankáře Mountfieldu teč protihráče.

Domácímu celku nevyšel ani nástup do třetího dějství. Aktivní Jihočeši snížili ve 42. minutě, po vysunutí Nedorosta objel bránu Šimánek a bez problémů překonal Čecha, který se nestihl přesunout k pravé tyčce. Hosté dál pokračovali v tlaku a dočkali se vyrovnání, Čecha prostřelil od modré čáry Gřegořek. Tým vedený koučem Bokrošem se ale přece jen radoval ze zisku tří bodů, které zajistil po přesné Leškově nahrávce najíždějící Tomík. Hostům k vyrovnání v závěru nepomohla ani hra bez brankáře.

Hamé Zlín - Mountfield České Budějovice 5:4 (2:1, 2:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 5. Hamrlík (Kubiš), 18. Leška (Hamrlík), 31. Leška (Marušák), 32. Marušák (Leška), 54. Tomík (Leška) - 4. Posmyk (V. Nedorost), 21. M. Hudec (Brabenec), 42. Šimánek (V. Nedorost), 49. Gřegořek (M. Hudec). Rozhodčí: Šindler - T. Prchal, R. Prchal. Vyloučení: 10:7, navíc Sekeráš (Zlín) 10. min. Využití: 3:2. Diváci: 4463.
Zlín: J. Čech - Hamrlík, Sekeráš, Nosek, Zubíček, Marušák, L. Galvas, Horáček, Lučka - Melenovský, Leška, Tomík - Kristek, M. Čech, Rachůnek - Mokrejš, Kašpařík, Záhorovský - Kubiš, Balán, R. Pšurný. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
České Budějovice: Turek - Posmyk, Kutlák, Toman, Vydarený, Gřegořek, Macháček, od 21. navíc Mucha, Vágner - M. Hudec, V. Hübl, Brabenec - Hřebejk, V. Nedorost, Sailer - Šimánek, Vak, Veselý - Gulaš, L. Květoň, Kotrla. Trenéři: Jandač a Kupka.