Kladno i Vary loupily venku, baráži už vévodí prvoligové týmy!

mm, likSport.cz

Baráž o hokejovou extraligu vstoupila do druhé poloviny a na postupových pozicích už figurují dosavadní účastníci WSM ligy! Na první příčku poskočily po vysoké výhře 5:1 v Litvínově Karlovy Vary, stejný počet 12 bodů nasbíralo zatím i druhé Kladno. Tým legendárního útočníka Jaromíra Jágra, který nadále zůstává v roli poradce na střídačce, zvítězil v 7. kole prolínací soutěže na ledě do úterý vedoucí Jihlavy 2:0. Poslední zůstává po třetí domácí porážce v řadě Litvínov.

Zraněný útočník Jaromír Jágr radí Adamovi Kubíkovi na střídačce Kladna.

Po dvou kolech se krčili s nulou na dně tabulky, minisérie tří výher v řadě už ale posunula kladenský celek na postupovou příčku. V prvním měření sil v Jihlavě prohráli Rytíři 0:4, do úterka nejproduktivnějšímu účastníkovi bitev o extraligu se ale v posledních zápasech zasekla ofenzíva.

Tentokrát Dukla, přestože soupeře přestřílela 33:18 (!), na brankáře Cikánka recept nenašla a další tříbodovou výhru zajistil hostům brzy po začátku zápasu už čtvrtým gólem v baráži Kubík. V závěrečné třetině přidal ještě pojistku Tůma a vyhlídky kladenských hokejistů na návrat do extraligy po čtyřech letech dostávají reálné obrysy!

To Litvínov, mistr z roku 2015, se trápí! Proti Karlovým Varům sice odcházel do kabin k první přestávce s jednogólovým náskokem, ale na začátku druhého dějství přišel šok: hosté během čtyř minut a 10 sekund otočili třemi trefami skóre, a střeleckou mizérii domácích o chvíli později podtrhl Martin Hanzl, který neproměnil trestné střílení.

Když Vrdlovec ještě v prostřední části hry přidal v přesilovce čtvrtý úspěch Energie, zdrcený brankář Petrásek raději přenechal místo mezi třemi tyčemi kolegovi Kantorovi. Ani ten však čisté konto neudržel a Litvínovští k třetí prohře z posledních čtyř zápasů museli skousnout i pískot nespokojených fanoušků.

Baráž o hokejovou Tipsport extraligu - 7. kolo:
Jihlava - Kladno 0:2
Branky: 4. Kubík, 42. D. Tůma
Litvínov - Karlovy Vary 1:5
Branky: 15. J. Černý - 21. Gríger, 22. Stloukal, 25. T. Rachůnek, 36. Vrdlovec, 43. Šik