Znojmo i přes porážku stále vede, Slavia se dočkala výhry

Hokejisté Znojma zůstávají i po odehrání první čtvrtiny hokejové O2 extraligy v čele soutěže. A to i přesto, že prohráli ve 13. kole s Karlovými Vary 1:2. Po bezbrankové první třetině udeřili za hosty v rozmezí necelých pěti minut Dvořák a Kumstát. Za domácí Orli dokázal až v 46. minutě skórovat Bičánek, víc branek pečlivá obrana hostí nedovolila.

DEFAULT TITLE

Zaváhání Znojma nedokázal využít druhý Zlín hrající valašské derby ve Vsetíně. Domácí si ve druhé třetině vypracovali už tříbrankový náskok, Zlín přesto dokázal ještě srovnat. Do druhé sirény snížili Tomík a Leška, na začátku třetí části pak vyrovnal Rachůnek. Deset minut před koncem však definitivně o výhře domácích rozhodl svou první brankou v extralize Martin Davídek.

Kladno nastoupilo v Českých Budějovicích naposledy s obráncem Liborem Procházkou, jenž odchází do Švédska, a bylo to smutné loučení. Romana Turka v domácí brance nedokázali kladenští překonat ani jednou a Mountfield po brankách Brabence, Hübla, a Vydareného vyhrál bez problémů 3:0.

Střelecké hody v Třinci a Litvínově

Sparťané si v poklidu zastříleli na ledě Třince. Gólman Ocelářů Radovan Biegl vydržel v brance pouze 27 minut, když už měl za sebou pět inkasovaných branek. O nic lépe si proti produktivním Pražanům nevedl náhradník Daneček, Sparta nakonec vyhrála vysoko 9:2. Hattrick vstřelil Jan Hlaváč, čtyři asistence si připsal Jaroslav Hlinka.

Hodně branek si užili také fanoušci v Litvínově, k jejich radosti ale především do sítě hostujícího týmu. Už krátce po polovině zápasu vedli domácí 5:0, další dvě branky přidali v poslední třetině. Pardubice se vzpamatovali až v posledních dvanácti minutách. Gól a dvě asistence si za Litvínov připsal Robert Reichel.

Čtyřmi využitými přesilovkami a výborným nástupem do utkání rozhodl Liberec o zaslouženém vítězství nad Plzní. Západočeši pod novým trenérem Kučerou poprvé prohráli. Za Liberec vstřelil dvě branky Ondřej Hruška.

Jiný Hruška, David, řádil také v dresu pražské Slavie. Ta se konečně po sedmi porážkách v řadě dočkala vítězství. Ve vyrovnaném utkání nakonec porazila Vítkovice 5:3, hattrickem k tomu přispěl právě Hruška. Vítěznou branku vstřelil slávistický Čermák až čtyři minuty před koncem.

13. kolo hokejové extraligy:
Třinec - Sparta Praha 2:9on-line
Branky: 9. Kolusz, 52. Peterek - 7., 34, a 60.  Hlaváč, 12. Vykoukal, 24. Dragoun, 24. Vrbata, 27. Netík, 33. P. Ton, 53. Langhammer.
Vsetín - Zlín 4:3on-line
Branky: 7. Demel, 18. Stantien, 34. Berzinš, 50. Davídek - 37. Tomík, 40. Leška, 41. Rachůnek.
Litvínov - Pardubice 7:3on-line
Branky: 3. Bednařík, 11. Branda, 20. Reichel, 29. Prorok, 32. Jánský, 41. Šlégr, 45. Sklenička - 48. Kolář, 49. Čáslava, 58. Novotný.
Č. Budějovice - Kladno 3:0on-line
Branky: 23. Brabenec, 33. V. Hübl, 35. Vydarený.
Znojmo - Karlovy Vary 1:2on-line
Branky: 46. Bičánek - 25. Dvořák, 29. Kumstát.
Liberec - Plzeň 6:3on-line
Branky: 29. a 57. O. Hruška, 3. Krstev, 7. Pajič, 14. Víšek, 59. Klimenta - 19. Král, 20. Matějovský, 56. Zelenka.
Slavia Praha - Vítkovice 5:3on-line
Branky: 3., 14., a 60. D. Hruška, 4. Sup, 57. Čermák - 16. a 43. P. Hubáček, 18. Köhler.