Hokejisté Sparty devíti góly ukončili třineckou sérii

TŘINEC

Ostudnou domácí porážkou 2:9 se Spartou skončila vítězná série hokejistů Třince. Po šesti výhrách Oceláři na pražského rivala nestačili, ale katastrofa je stihla až ve druhé části, v níž inkasovali pětkrát během deseti minut. Třinec potvrdil, že v jeho zápasech letos padá spousta gólů, ale tentokrát z toho neměli jeho fanoušci žádnou radost.

Už nástup Ocelářů nebyl tak energický jako obvykle; byli pomalejší a kazili přihrávky. Hlaváč se proto v šesté minutě propracoval hned ke dvěma gólovým šancím, ale zužitkoval až druhou, když nad ležícího Biegla napálil vyraženou střelu Hlinky. Rozdíl ve skóre vymazal v deváté minutě ukázkovou akcí polský legionář Kolusz. Centr čtvrté "udržovací" řady se ukázkově uvolnil z rohu za brankou, položil si Salfického a skóroval švihem pod horní tyčku.

Nerozhodný stav však nezůstal nadlouho. Hosty poslal znovu do vedení zadák Vykoukal, který si od modré čáry sjel mezi kruhy na Hlinkův pas zpoza branky a z voleje umístil svou střelu k pravé tyčce.

Třinec se zhroutil v úvodu druhé části

Krátce po nástupu do druhé třetiny se Třinec zhroutil. Domácí kupili hrubé chyby v obranném i středním pásmu, které byly hnacím motorem pro brejkový styl soupeře. Zlomem byly slepené góly Dragouna a Vrbaty. Dragoun z ostrého úhlu zavěsil vyražený puk do odkryté branky a Vrbata po 45 sekundách vyštval Biegla na střídačku, když zblízka zakončil souhru s Hlinkou. Gól platil, byť arbitr Smeták ho uznal až po konzultaci s videorozhodčím.

Třinec se ve snaze utkání ještě zdramatizovat živelně hnal do ofenzivy a Sparta téměř neustále útočila v přečíslení. Netík ve vlastním oslabení příklepem snad ani nemohl lépe trefit levý horní růžek. Další sólový nájezd Ton snadno proměnil bekhendovým blafákem a pak sérii zmatků v domácí obraně potrestal ještě Hlaváč. Pražané nastříleli soupeři pět gólů za deset minut.

Domácí si vyžádali oddechový čas a rošádami v sestavě alespoň přibrzdili brankostroj Sparty. Ta už zápas v klidu dohrála. Kdyby využívala šance, mohla dosáhnout i desítky, ale Hlinka proti Danečkovi neuspěl ani z očí do očí. Domácí Peterek si pak alespoň vylepšil osobní statistiky osmým gólem v sezoně, ale vzápětí vrátil rozdíl do šestigólové podoby Langhammer, který nachytal třineckého náhradníka z nulového úhlu. Debakl Ocelářů podtrhl Hlaváč, jenž využil jako první přesilovku a završil hattrick.

Oceláři Třinec - Sparta Praha 2:9 (1:2, 0:5, 1:2)
Branky a nahrávky: 9. Kolusz (J. Daneček ml.), 52. Peterek (Korhoň) - 7. Hlaváč (J. Hlinka), 12. Vykoukal (J. Hlinka), 24. Dragoun, 24. Vrbata (J. Hlinka), 27. Netík (Sivek), 33. P. Ton (Benýšek), 34. Hlaváč (Langhammer), 53. Langhammer (Dragoun), 60. Hlaváč (J. Hlinka). Rozhodčí: Smeták - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2436.
Třinec: Biegl (27. L. Daneček) - Tesařík, Výtisk, D. Seman, Pácal, Kroupa, Frolo - Razingar, Skořepa, Zálešák - Kudrna, Peterek, Martynek - Korhoň, Polanský, Tomas - J. Daneček ml., Kolusz, Hašek. Trenéři: Juřík, J. Daneček st. a Mach.
Sparta: Salfický - Ptáček, Tabaček, Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, Benýšek (47. Protivný), Stehlík - Vrbata, J. Hlinka, Hlaváč - P. Ton, Sivek, Netík - Dragoun, Langhammer, Hromas. Trenéři: Výborný a Jelínek.