Rubriky:

Tipsport extraliga

Že už je hotovo? Ale kdeže... I Třinec před sedmi lety zjistil, že zázraky se někdy dějí

22. dubna 2018 07:56 - Brno

Po třech výhrách v řadě se hokejisté Komety nacházejí ve finále play off v komfortní pozici. Vědí totiž, že za stavu 3:1 na zápasy mají proti Třinci hned tři pokusy na to, aby obhájili Masarykův pohár pro extraligového šampióna. Brňané věří, že uspějí hned napoprvé v neděli na ledě Ocelářů.

 

Václav Šálek, ČTK

„Říká se, že poslední krok bývá nejtěžší, ale když zase budeme hrát aktivně a Čiliak v brance to zavře, mohli bychom slavit už v neděli," věří brněnský útočník Martin Dočekal.

„Třinec na nás bude chtít v domácím prostředí hned od začátku vletět, nic jiného už mu ani nezbývá. Mimořádně důležité bude, aby se nám povedlo vstřelit vedoucí gól," uvědomuje si s 13 body nejproduktivnější hráč Komety v play off Hynek Zohorna, že v letošním finále zatím pokaždé platilo, že tým, který šel jako první do vedení, vyhrál nakonec i celý zápas.

„Když se Kometa dostane do vedení, strašně těžko se pak proti ní hraje. Postaví se v pěti hráčích na obrannou modrou čáru, což se složitě překonává," soudí třinecký obránce Lukáš Krajíček, jenž s třemi góly a 11 asistencemi kraluje bodování obránců ve vyřazovací části.

Otočit sérii z 1:3 na zápasy se v historii extraligového play off povedlo jen šestkrát. Před sedmi lety to v semifinále proti Slavii svedli i Třinečtí, kteří následně dokráčeli k zisku svého jediného mistrovského titulu. Ze současného kádru Ocelářů u tehdejšího obratu byli brankář Hamerlík, obránce Krajíček, útočníci Adamský, Polanský, Hrňa, Martin Růžička (ten už letos po operaci ramena dohrál) a Václav Varaďa, jenž nyní působí jako hlavní trenér.

„Kometa potřebuje čtyři výhry a ty ještě nemá. Kluci si trochu odpočali a v neděli nechají na ledě všechno. Porveme se ze všech sil, aby se hrálo ještě v úterý v Brně," slibuje Varaďa.

Psychická výhoda je ale na straně Brňanů. „Nechtěl bych být v situaci Třince. Nejsme pod velkým tlakem jako oni, tak bychom toho měli využít. Kdyby to náhodou nevyšlo na první pokus, máme ještě další dva," ví Jan Hruška z Komety, která útočí na rekordní 13. titul v historii.

Útočník Alexandre Mallet se domnívá, že Brňané těží z toho, že tým zůstal téměř totožný jako při loňském zisku titulu. Střelecky se prosazují všechny formace, alespoň jeden gól už v play off vstřelilo všech čtrnáct forvardů Komety. „Každý z nás přesně ví, jaká je jeho úloha. V klíčových momentech utkání hrají značnou roli naše velké zkušenosti," tvrdí Kanaďan.

Jan Škvor, Čestmír Folk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..