Barážová tajenka rozluštěna. Litvínov jistil extraligu výpraskem Kladna, Jihlavě výhra nestačila

Baráž o postup do hokejové extraligy je v cíli! Nedělní závěrečné 12. kolo přineslo rozuzlení, kdo doprovodí Karlovy Vary do nejvyšší soutěže. Příslušnost mezi elitou nakonec udržel Litvínov, který deklasoval 5:2 jistě sestupující Kladno. Jihlavě naopak k udržení extraligy nepomohlo ani vítězství 3:2 nad Vary.

Litvínovští hráči se radují z úvodní branky posledního barážového duelu proti Kladnu

Litvínov šel do posledního kola na druhém místě barážové tabulky s jednobodovým náskokem na Jihlavu a proti Kladnu, které již nemohlo na postup do extraligy pomýšlet, si od první minuty otevřel střelnici. Středočechům na ledě soupeře hrozil děsivý debakl 0:5, góly Patyka a Kauta ze závěru utkání ale porážku alespoň opticky zmírnily.

Jihlava si v duelu s Vary, které měly od pátku jistotu návratu mezi elitu, vypracovala v první třetině tříbrankový náskok a vedení již nepustila. Postavení Litvínova ale celek z Vysočiny již nemohl ohrozit a po roce se s nejvyšší soutěží opět loučí.

12. kolo baráže o extraligu
Litvínov - Kladno 5:2
Branky: 1. Černý, 6. Jánský, 27. Jícha, 28. Lukeš, 43. Baránek - 54. Patyk, 55. Kaut.
Jihlava - Karlovy Vary 3:2
Branky: 2. Hubáček, 7. Zeman, 20. Rabbit - 42. Vrdlovec, 47. Stloukal.