Znojmo prohrálo doma se Spartou, už vede jen o skóre

Hokejisté Sparty vyhráli ve 14. kole extraligy na ledě Znojma 3:2. Sparta šla v zápase do vedení po trefě Martina Štrby, ale domácí skóre ve druhé části otočili brankami Bičánka a Svobody. Jaroslav Hlinka však sedm minut před koncem vyrovnal a v prodloužení si obránce Vykoukal v oslabení vychutnal znojemského gólmana Trvaje. V prodloužení skončily i další dva zápasy.

Ilustrační foto.

Necelých deset minut dělilo hokejisty Pardubic od výhry ve Vsetíně, kteří vedli díky brance Tvrdíka 1:0. V 51. minutě ale na modré čáře napřáhl Škoda a puk se po jeho střele odrazil od brusle hostujícího obránce za záda gólmana Svobody. V prodloužení pak rozhodl o vítězství Vsetína další šťastnou trefou veterán Luboš Rob.

V prodloužení skončil také zápas mezi Karlovými Vary a Libercem. Milan Procházka dostal už v osmé minutě domácí do vedení, ale v 23. minutě srovnal z trestného střílení Plodek. Podruhé se Vary dostaly do vedení na konci druhé části po trefě Kumstáta, Liberec odpověděl využitou dvojnásobnou přesilovkou. V prodloužení pokazil Hnilička rozehrávku za brankou a Michal Dvořák rozhodl.

Hokejisté Zlína vyhráli na ledě Vítkovic, když jejich hlavním hrdinou byl brankář Jakub Čech. Jednadvacetiletý gólman musel nedávno nahradit jedničku týmu Igora Murína a v pátek se dočkal své první nuly v extralize. Mohl za ní vděčit především pečlivé obraně svých spoluhráčů, kteří nepustili ostravské hráče do větších šancí.

České Budějovice porazily Třinec 3:1. Vyrovnané utkání rozhodla nedisciplinovanost hostí, kterým se vymstilo především dvojnásobné oslabení na začátku třetího dějství, při němž inkasovali rozhodující gól zápasu. Třinec tak prohrál podruhé za sebou, Jihočeši navíc zdolali Oceláře po páté za sebou.

Hokejová O2 extraliga - 14. kolo:
Slavia Praha - Plzeň 2:3on-line
Vsetín - Pardubice 2:1 v prodl.on-line
Branky: 51. Škoda, 64. Rob - 14. Tvrdík.
Vítkovice - Zlín 0:3on-line
Branky: 11. M. Čech, 15. Balán, 40. Kubiš.
Znojmo - Sparta Praha 2:3 v prodl.on-line
Branky: 28. Bičánek, 36. J. Svoboda - 18. Štrba, 53. J. Hlinka, 62. Vykoukal.
České Budějovice - Třinec 3:1on-line
Branky: 25. Veselý, 44. Posmyk, 59. Sailer - 27. Peterek.
Karlovy Vary - Liberec 3:2 v prodl.on-line
Branky: 8. Milan Procházka, 38. Kumstát, 62. Dvořák - 23. Plodek z trest. střílení, 44. Klimenta.