Budějovice porazily Třinec a stoupají v tabulce

Hokejisté Českých Budějovic dál stoupají tabulkou. Tak, jak uzavřeli první čtvrtinu, načali tu druhou, tedy vítězstvím. Hosté z Třince jim ale cestu za úspěchem ulehčili svojí nedisciplinovaností.

Úvod zápasu patřil oběma zkušeným gólmanům, kteří jsou ve svých celcích shodně nejstaršími muži, hostující Biegl se musel vydatně ohánět v podstatě celou první třetinu, domácí hvězda Turek zase dostal šanci vyniknout v úvodu druhé části, kdy vyrazil Kudrnovo trestné střílení nařízené za faul nové jihočeské posily M. Výborného.

Obě branky z prostřední části se vešly do dvou minut a nahrávající hráči na nich měli minimálně stejný podíl jako střelci. Nejprve Šimánek přesně našel před třineckou brankou Veselého, poté Kutlákovi ujel Kudrna, ideálně předložil puk Peterkovi a Turek celkem po 92 minutách musel lovit puk ze sítě.

Důraznou hru Jihočechů a nepřesné verdikty sudího Jebavého hosté nesli těžce, nechávali se lehce vyprovokovat a v úvodu závěrečné dvacetiminutovky nabídli Budějovicím dvouminutovou hru v pěti proti třem. Domácím z ní ale stačilo jen jedenáct sekund, než Posmyk zaznamenal vítězný gól, další při power-play přidal Sailer.

Josef Jandač, trenér Č. Budějovic: "Čekali jsme těžký zápas, protože Třinec před nakládačkou od Sparty šestkrát vyhrál. Zápas jsme takticky zvládli, i když šancí bylo ještě víc."

Jan Daneček, asistent trenéra Třince: "Nehráli jsme špatně, ve druhé třetině jsme měli dost šancí, ale častá oslabení nás stála spoustu sil."

Mountfield České Budějovice - Oceláři Třinec 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 25. Veselý (Šimánek), 44. Posmyk (V. Hübl), 59. Sailer (V. Nedorost) - 27. Peterek (Kudrna). Rozhodčí: Jebavý - Čížek, Padevět. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:0. Diváci: 4828.
České Budějovice: Turek - Gřegořek, Macháček, Posmyk, Kutlák, Toman, Vydarený, Výborný - M. Hudec, V. Hübl, Brabenec - Hřebejk, V. Nedorost, Sailer - Šimánek, Vak, Veselý - Gulaš, L. Květoň, Kotrla. Trenéři: Jandač a Kupka.
Třinec: Biegl - Seman, Pácal, Kroupa, Frolo, Tesařík, Výtisk - Kudrna, Peterek, Martynek - Korhoň, Polanský, Tomas - Kolusz, Skořepa, Hašek. Trenéři: Juřík, J. Daneček st. a Mach.