Karlovy Vary zdolaly v prodloužení Liberec, rozhodl Dvořák

Branka Michala Dvořáka ve druhé minutě prodloužení rozhodla o tom, že hokejisté Karlových Varů porazili ve 14. extraligovém kole Liberec 3:2. Energie, opět bez zraněné brankářské jedničky Lukáše Mensatora, tak na svém ledě ziskem dvou bodů potvrdila výhru ze Znojma.

Mensatorův náhradník Sáblík se prvním výborným zákrokem uvedl v šesté minutě, kdy v přesilovce hostů vystihl Pletkovu střel. Úvodní gól utkání zařídila třetí karlovarská řada, když Milan Procházka asi nechytatelnou střelou překonal gólmana Hniličku. A třetí karlovarská řada zatočila se Severočechy i v 10. minutě v přesilovce, ale obrana Tygrů po zákroku Hniličky odvracela puk takřka z brankové čáry.

Reprezentační gólman musel předvést své umění ve 13. minutě, kdy jej zkoušel Dvořák. Ještě v první třetině poté tečoval Dobroňovu střelu Milan Procházka jen těsně mimo Hniličkovu branku a neujaly se ani kombinace třetího karlovarského útoku.

Ve 23. minutě se hosté dostali do vedení. Obránce Duben zastavil faulem ve vyložené šanci Víška a Plodek z trestného střílení s přehledem překonal Sáblíka. Přidat druhý gól mohli Pletka, Stanislav Procházka či Vampola, nikdo však na karlovarskou dvojku nevyzrál. V polovině duelu dostali domácí pětiminutovou výhodu přesilové hry po vyloučení Čutty, ale Hniličku překonat nedokázali.

Hru proti oslabenému soupeři, dokonce o dva hráče, si poté vyzkoušel i Liberec, Kliment a Plodek však neskórovali ani z bezprostřední blízkosti. A hosté toho litovali. V závěru druhé části se totiž po závaru před Hniličkou prosadil Kumstát. Vzápětí mohlo duel zdramatizovat Pabiška, pár vteřin před odchodem do kabin ale trefil jen tyč.

Úvod třetí části poznamenaly dvojnásobné přesilovky. Západočeši svoji nevyužili, hosté však ano. Hned po osmi vteřinách výhody přehodil ležícího Sáblíka Klimenta. Několik šancí rozhodnout duel v normální hrací době měl poté Kumstát, žádnou však nevyužil. Muselo se tak prodlužovat. Druhý bonusový bod získali domácí, když v 62. minutě po skvělém vyšachování liberecké obrany zakončoval prakticky do prázdné branky Dvořák.

Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Milan Procházka (Machulda), 38. Kumstát (Skuhravý), 62. Dvořák (Němec) - 23. Plodek z trest. střílení, 44. Klimenta (Plodek). Rozhodčí: Ravodin (Rus.) - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 12:11, navíc Čutta (Liberec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 2920.
Karlovy Vary: Sáblík - Mudroch, Duben, Němec, Řezníček, Dobroň, Jiří Hanzlík, Kloz, Ustrnul - Petr Kumstát, Skuhravý, Košťál - M. Dvořák, Pech, Skladaný - Machulda, Milan Procházka, Chrenko - Balázs, J. Bauer, Zaťovič. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.
Liberec: Hnilička - J. Moravec, Zíb, Žabka, Kočí, Krstev, Čutta, Holub - Pletka, Podkonický, Šachl - Klimenta, Plodek, Víšek - O. Hruška, Vampola, S. Procházka - Pajič, Pabiška, Dušek. Trenéři: Paleček, Čermák a Kapoun.