Hokejisté Slavie porazili Zlín a opustili poslední místo

Hokejisté pražské Slavie zdolali v utkání 16. kola 02 extraligy Hamé Zlín 6:5 v prodloužení a poprvé od 24. září se odpoutali z posledního místa tabulky. Svěřenci Vladimíra Růžičky však předstihli Vsetín jen díky lepšímu skóre.

Obránci Slavie čistí prostor před brankářem Fraňkem.

"Jsme velice rádi, že jsme zápas zvládli. Je to pro nás cenné vítězství. Bojovali jsme a je vidět, že se herně zvedáme. Z posledních čtyř zápasů jsme získali osm bodů," uvedl asistent trenéra Jiří Kalous. Slavia však o zisku dvou bodů rozhodla až dvanáct sekund před koncem nastaveného času, kdy vyloučení Andreje Novotného potrestal útočník Jaroslav Bednář.

V čele tabulky je i nadále Liberec, který prohrál dramatickou bitvu na jihu Čech. Vítězství Českých Budějovic 5:4 zařídil gólem v přesilové hře slovenský útočník Michal Hudec 82 vteřin před koncem normální hrací doby. Severočechům k úspěchu nepomohla ani skutečnost, že se v Budvar Areně představili i s navrátilcem z Ruska Novákem a v brance nakonec nechyběl Milan Hnilička, který v minulých dnech bojoval s nachlazením.

"Budějovičtí potvrdili, jakých výkonů jsou schopni na domácím ledě. Jsou agresivní, dobře bruslí, vytvářejí přesilovkové situace. V prvních dvou třetinách jsme zápas nezvládali, byli jsme u všeho druzí. Ve třetí třetině jsme se zvedli a dokázali srovnat, bohužel v závěru jsme výsledek neudrželi a přišli o bod," litoval liberecký kouč Josef Paleček, jemuž se před zápasem rozpadla obrana týmu. K dlouhodobě zraněnému Jirušovi se přidali Holub a Moravec.

V Litvínově vyprodáno na Spartu

Prestižní souboj se odehrál i v Litvínově, kde se představila mistrovská Sparta. A domácí Chemopetrol před vyprodaným hledištěm, ve kterém se mačkalo sedm tisíc diváků, vyhrál 2:1. "Prohráli jsme se vztyčenou hlavou, neboť jsme odehráli dobrý zápas. A ten výsledek mohl být klidně i obráceně, prostě se nemáme se za co stydět," řekl Jaroslav Hlinka. "Navíc dneska proti nám stál vynikající brankář a bylo opravdu těžké ho překonat," složil nejproduktivnější hráč soutěže poklonu domácímu Jaroslavu Hüblovi.

Po třech porážkách za sebou zabralo Znojmo, které doma porazilo Třinec 4:1 a posunulo se v tabulce na čtvrté místo. Více než osm tisíc fanoušků potěšili i hráči Pardubic, kteří doma deklasovali Kladno 7:0. Brankář Adam Svoboda, jenž potřetí nahradil jedničku Jána Lašáka, tak poprvé v sezoně udržel čisté konto. V tabulce si polepšily i Karlovy Vary, které dokázaly otočit zápas ve Vsetíně. Přestože ještě šest minut před koncem normální hrací doby prohrávaly 0:2, nakonec vyhrály 3:2 v prodloužení.