Drtivý finiš zajistil Karlovým Varům dva body

VSETÍN

Zběsilý finiš stačil hokejistům Karlových Varů, aby si ze Vsetína odvezli dva body za vítězství v prodloužení. Domácím usnadnil úlohu výborný nástup.

Jednobrankové vedení hned v první přesilovce zajistila lotyšská posila Berzinš. Dlouhá cesta jakoby hosty uspala. probrali se až po pauze, jenže tři jejich gólovky zlikvidoval excelentní Fin Vehviläinen a Valaši se radovali z navýšení náskoku. Trefu s číslem 150 v extralize totiž povedenou dorážkou zaznamenal zkušený veterán Stantien.

Západočechy sice ztráta vyburcovala k náporu, ale jejich zakončení bylo tristní, což je znervózňovalo a k vidění byly potyčky před domácí brankou. Až pět minut před vypršením základní hrací doby se prosadil karlovarský Košťál. 85 před sirénou potrestal vsetínskou pasivitu bek Řezníček a prodlužovalo se. Výhru hostům přinesl druhou trefou v zápase Košťál.

Břetislav Kopřiva, asistent trenéra Vsetína: "Soupeře zvedly přesilovky, nasadil do závěru to nejlepší, co měl, a to se mu vyplatilo."

Zdeněk Venera, trenér K. Varů: "Až od poloviny zápasu jsme hráli to, co jsme chtěli a zjistili jsme, že remíza je najednou na dosah. V prodloužení jsme měli prostě jen více štěstí."

Vsetínská hokejová - Energie Karlovy Vary 2:3 (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Berzinš (Rob), 27. Stantien (Dubec) - 55. Košťál (Kumstát), 59. Řezníček (Skladaný), 62. Košťál (Milan Procházka). Rozhodčí: Šindler - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 9:10. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3010.
Sestavy:
Vsetín: Vehviläinen - Hrabal, Galvinš, Kučný, Horák, Brincko, Štach - Dubec, Stantien, Demel - D. Květoň, Berzinš, Rob - Kraus, Sakrajda, Sabol - Škoda. Trenéři: Vlach a Kopřiva.
Karlovy Vary: Sáblík - Řezníček, Němec, Mudroch, Duben, Jiří Hanzlík, Dobroň, Kloz, Brňák - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Machulda, Kraft, Skladaný - Milan Procházka, Chrenko, Dvořák - Zaťovič, Pech, Tvrdek. Trenér: Venera, Baďouček a Kněžický.