Hudec rozhodl o výhře Budějovic nad Libercem

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Plná hala viděla pěkný zápas, oba celky hrály kombinační hokej a dávaly góly. Hosté měli poprvé v sestavě útočníka Nováka, který se vrátil z Omsku. Jeho zápasová přestávka však byla znát.

První se v utkání trefil Veselý, Hniličkovi puk prošel po ledě k tyči. Květoň pak prostřelil brankáře hostů z úhlu mezi betony, ale ke klidu domácím dvougólový náskok nestačil.

Nejdříve snížil z přesilovky pět na tři  Zíb a ve druhé části Plodek v oslabení vyrovnal. Ale když přesilovka domácích skončila, ujeli Hübl s Brabencem a dali na 3:2. Brabenec potom vedení střelou z kruhu pojistil. Ve třetí části se strhla přestřelka, při které dokázal Liberec znovu vyrovnat, ale minutu a půl před koncem rozhodl Hudec v přesilovce o výhře domácích.

Josef Jandač, trenér Budějovic: "Hrajeme dobře, ale děláme hrubé chyby a dostáváme laciné góly. V závěru se k nám přiklonilo štěstí." Josef

Paleček, trenér Liberce: "Dvě třetiny byli domácí lepší, ale ve třetí jsme ukázali, že hokej nemá logiku. Mohli jsme i vyhrát."

Mountfield České Budějovice - Bílí Tygři Liberec 5:4 (2:1, 2:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 7. Veselý (Kotrla), 12. L. Květoň (Gřegořek), 26. Brabenec (V. Hübl), 34. Brabenec (M. Hudec), 59. M. Hudec (Toman) - 15. Zíb (Žabka), 26. Plodek (Víšek), 51. Šachl (V. Novák), 52. Víšek (Pabiška). Rozhodčí: Rejthar - Pešek, Šátava. Vyloučení: 6:9, navíc Čutta, Podkonický (oba Liberec) oba 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5524.
Sestavy:
České Budějovice: Turek - Macháček, Gřegořek, Kutlák, Vágner, Toman, Vydarený, Posmyk - M. Hudec, V. Hübl, Brabenec - Šimánek, V. Nedorost, Sailer (28. Mertl) - Kotrla, Vak, Veselý - Gulaš, L. Květoň, Hřebejk. Trenéři: Jandač a Kupka.
Liberec: Hnilička - Ovčačík, Zíb, Čutta, Krstev, Žabka, Kočí, Rýgl - V. Novák, Podkonický, Šachl - Klimenta, Víšek, Plodek - Pletka, Vampola, S. Procházka - Dušek, Pabiška, O. Hruška. Trenéři: Paleček, Čermák a Kapoun.