Bitvu Litvínova se Spartou rozhodl brankář Hübl

LITVÍNOV

Vynikající divácká kulisa na vyprodaném stadiónu Ivana Hlinky, vedoucí branka Litvínova už po 53 sekundách hry a skvělý výkon brankáře domácích Jaroslava Hübla. To vše s řadou dalších zajímavých momentů doprovodilo atraktivní bitvu hokejistů Litvínova se Spartou.

Domácí po necelé minutě šli zásluhou kapitána Reichla do vedení. Stačilo jim k tomu jen 13 sekund z přesilovky pět na tři, když na trestné lavici seděli Ptáček s Tabačkem. V 15. min. litvínovský Trávníček  trefil horní tyčku Salfického branky. V závěru první třetiny se vyznamenal domácí gólman při třech šancích soupeře. A v prostředním dějství bravurně zlikvidoval sólo J. Hlinky a odolal i dalším sparťanským ofenzivním výpadům.

Litvínov pak promarnil 37 sekund trvající dvojitou početní výhodu. Při vlastním oslabení však zasadil Pražanům druhý úder. Branda ujel po levé straně a jeho střela z úhlu pronikla Salfickému mezi betony do sítě. Srdnatě bojující Severočeši přečkali další dvě soupeřovy přesilovky pět na tři a záhy Reichlovu dorážku Prorokova pokusu zastavila tyčka. Hosté jen korigovali stav, když se z dálky trefil rozjetý obránce Stehlík.

Václav Sýkora, trenér Litvínova: "Po těžké sérii se tým znovu zkoncentroval a jsem rád, že jsme zvládli začátek i konec zápasu, kdy jsme nepřipustili vyrovnání."

Marian Jelínek, asistent trenéra Sparty: "Rozhodla dvě vyloučení. Domácí byli důraznější před oběma brankami."

Chemopetrol Litvínov - Sparta Praha 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Reichel (Benda), 36. Branda - 56. Stehlík (P. Ton). Rozhodčí: Polák - Klein, Dřínovský. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7000 (vyprodáno).
Sestavy:
Litvínov: J. Hübl - Šlégr, Gýna, Hranáč, Skuhrovec, Punčochář, Nikolov, L. Poživil - Kubinčák, Reichel, Prorok - Benda, Branda, Trávníček - Bednařík, Kopecký, Jenáček - Jánský, Lukeš, Sklenička. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.
Sparta Praha: Salfický - Ptáček, Tabaček, Jan Hanzlík, Vykoukal, Benýšek, Černošek, Stehlík - Vrbata, J. Hlinka, Hlaváč - P. Ton, Štrba, O. Kratěna - Netík, Sivek, Dragoun. Trenéři: Výborný a Jelínek.