Hokejisté Pardubic deklasovali Kladno 7:0

PADUBICE

Hokejisté Pardubic v 16. extraligovém kole deklasovali Kladno 7:0. Severočeši se představili v domácím prostředí po třech zápasech na kluzištích soupeřů a byli jasně lepším týmem. Z prvního čistého konta v sezoně se radoval brankář Adam Svoboda, který opět nahradil jedničku Jána Lašáka.

Kladno sice začalo odvážně, v prvních dvou minutách utkání se snažilo vynutit si tlak, ale výsledkem byly jen dva zásahy Svobody, který se pak v brance musel nudit. Skóre otevřel domácí Rolinek na konci čtvrté minuty a od té chvíle se hrálo podle domácích not. Ve 14. minutě přidal druhý gól Čaloun, který spolu s dalšími rekonvalescenty vytvořil čtvrtý útok.

Největší překážkou pardubických hráčů byl Orct, jemuž mohli hosté děkovat, že prohrávali jen dvougólovým rozdílem. Také druhá třetina patřila domácím, i když chvílemi zvolnili a dovolili Středočechům, aby částečně srovnali krok. K vážnějším akcím je ale nepustili. Snad jen ve 25. minutě mohli hosté doufat v naději na gól, ale Hluchý na Svobodu nevyzrál.

Kompaktnost hry narušovaly v této třetině jen zbytečná vylučování. Domácím to ale přineslo dvojnásobnou výhodu, kterou ve 29. minutě využil Píša. V dalších minutách viděli diváci opět souboj domácích hráčů s Orctem a marnou snahu hostů o dobytí pardubické branky. Dobře pracující obrana domácích jim takřka nic nedovolila a se střelami z dálky si Svoboda snadno poradil.

Když poté ve 43. minutě překonal Orcta v přesilové hře Čáslava, postavil se do branky Rabatu náhradník Lev. Ten však udržel své čisté konto jen necelých šest minut. Poté Sýkora ideálně uvolnil Pivka, který blafákem obelstil kladenského mladíka v brance. Domácí přehrávali soupeře ve všech činnostech, jejich největší předností byl rychlý přechod do útoku a přesná kombinace. Právě ta jim v 54. minutě přinesla šestý gól, když spolupráci třetího útoku zakončili perfektní kombinací Kolář s Koukalem a centr této útočné řady nedal Lvovi šanci.

Poté sice Pivko neproměnil trestné střílení, ale osmnáct vteřin před koncem se více než osm tisíc spokojených fanoušků dočkalo sedmé branky. Zasloužil se o ni Kolář.

Pavel Rohlík (Pardubice): "Dneska jsme sehráli dobré utkání, Kladno jsme k ničemu nepustili. Musím pochválit Adama Svobodu, který chytal výborně. Jsme rádi, že jsme mohli hrát na čtyři pětky, měli jsme tempo a mohli střídat v krátkých intervalech, což se povedlo."

Petr Kasík (Kladno): "Soupeř nás od začátku přehrával ve všech směrech a zaslouženě vyhrál."

Moeller Pardubice - Rabat Kladno 7:0 (2:0, 1:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 4. Rolinek (Pivko), 14. Čaloun (Píša), 29. Píša (M. Čech), 43. Čáslava (Kolář), 49. Pivko (P. Sýkora), 54. Koukal (Kolář), 60. Kolář (Koukal). Rozhodčí: Minář - Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:8, navíc Ševc (Kladno) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 8495.
Sestavy:
Pardubice: A. Svoboda - Píša, Havíř, M. Čech, M. Šeda, Koma, Čáslava, Linhart, Snopek - P. Sýkora, Rolinek, Pivko - Ondřej, M. Hlinka, Andrašovský - Tvrdík, Koukal, Kolář - Čaloun, Blažek, Mrázek. Trenéři: Říha a Rohlík.
Kladno: Orct (43. Lev) - Ševc, Zeman, Pavlas, M. Štěpánek, Evan, Hájek, Trončinský - Kalla, Patera, Martin Procházka - Bílek, Gardoň, Hluchý - M. Havel, Kuchler, Frolík - Diviš, Čurilla, Jaroš. Trenéři: Müller a Kasík.