Slavia sesadila Budějovice z čela, první je Litvínov

Hokejisté pražské Slavie poté, co ztratili během sedmnácti vteřin na konci druhé třetiny dvoubrankové vedení, vlétli do třetí částí jako uragán. Během osmi minut nasázeli vedoucímu celku extraligy z Českých Budějovic čtyři góly a sestřelili je tak z čela tabulky. Tam se vyšvihl Litvínov poté, co opět nezaváhal na vlastním ledě v utkání s Karlovými Vary.

Slavia vedla po první třetině nadějným dvoubrankovým náskokem, o který ale opět vlastními chybami přišla na konci druhé třetiny během sedmnácti vteřin. V kabině pražského týmu pak ale muselo dojít k veliké bouři, neboť do poslední části vlétl úplně jiný tým, který čtyřmi přesnými zásahy v osmi minutách deklasoval jedno kolo na špici tabulky hřející se hosty.

Vsetínští udeřili v utkání proti Liberci již ve čtvrté minutě po osmi vteřinách přesilovky, když si na Berezinšovu přihrávku zpoza branky najel Luboš Rob a bez přípravy vypálil nad Hniličkovu lapačku. Další branku přidal ve třinácté minutě Petr Sakrajda po nahrávce do jízdy od Lubomíra Sabola. Sakrajda si před Hniličkou mazácky počkal a zavěsil puk do šibenice.

Hosté dokázali odpovědět až deset minut před koncem. To se Vsetínu opakovaně nepodařilo vyhodit puk z vlastního pásma, až jej Klimenta poslal na pravou stranu Pabiškovi a ten z první zavěsil. Domácí pak přestáli i záverečnou power-play Liberce a připsali si cenné tři body.

Vítkovice porazily Třinec 2:1 po samostných nájezdech, ve kterých rozhodl Radek Procházka. Domácí začali lépe. V šesté minutě se v přesilovce od modré čáry trefil bombou Stanislav Hudec a puk se zastavil až v síti. Poté ale byli hosté nebezpečnější. Vyrovnat dokázali v osmnácté minutě a to dokonce v oslabení. Polanský našel najíždějícího Romana Tomase a ten střelou zápěstím rozvlnil síť za Pincem. V dalším průběhu již branka nepadla a tak o výhře Vítkovic rozhodla až trestná střílení.

Litvínov doma opět zvítězil

Kladno opět dokázalo, že proti Spartě se umí motivovat za každých okolností. Vítězství proti favorizovaným hostům z Prahy zajisti pěti kanadskými body kladenský forward Jaroslav Kalla. První branku vstřelil sám a na včechny ostatní nahrával svým spoluhráčům. Po jeho asistencích se také v přesilovkách od modré dvakrát trefil obránce Ševc.

Litvínov si připsal další domácí vítězství. Tentokrát to odnesly Karlovy Vary. Jednobrankový náskok, který vydržel až do konce, zajistil Litvínovu ve čtyřiatřicáté minutě Kopecký, který se trefil po Bednaříkově asistenci ve vlastním oslabení. V závěrečné části měli více ze hry domácí a vítězství 4:3 si již v pohodě udrželi. Litvínovská eufórie tak vynesla tým až na čelo extraligové tabulky.

Hokejisté Plzně byli v Pardubicích lepším týmem a hlavně produktivnějším. Domácí definitivně pohřbil gólem čtyři a půl minuty před koncem zápasu Jiří Zelenka, který zvyšoval již na 4:1. Branka Petra Sýkory dvacet šest vteřin před závěrečnou sirénou už přišla pozdě.

Hokejová O2 extraliga - 18. kolo
Vsetín - Liberec 2:1on-line
Branky a nahrávky: 4. Rob (Berzinš), 13. Sakrajda (Sabol) - 50. Pabiška (Klimenta).
Vítkovice - Třinec 2:1 SNon-line
Branky a nahrávky: 6. S. Hudec (Burger), rozhodující sam. nájezd R. Procházka - 18. Tomas (Polanský).
Kladno - Sparta 5:3on-line
Branky a nahrávky: 7. Kalla (Martin Procházka), 20. M. Havel (Kalla), 25. Martin Procházka (Kalla), 44. Ševc (Kalla), 55. Ševc (Kalla) - 9. O. Kratěna (Vykoukal), 33. Štrba (O. Kratěna), 56. Hlaváč (Ptáček).
Litvínov - Karlovy Vary 4:3on-line
Branky a nahrávky: 10. Branda (Trávníček), 24. Lukeš (Skuhrovec), 29. Kubinčák (Reichel), 34. Kopecký (Bednařík) - 18. Kraft (Řezníček), 26. Košťál (Skuhravý), 33. Skuhravý (Kumstát).
Znojmo - Zlín 1:3on-line
Branky a nahrávky: 46. Pucher (Plášek) - 15. Hamrlík (Leška), 24. Rachůnek (Leška), 38. Leška (Kubiš).
Pardubice - Plzeň 2:4on-line
Branky a nahrávky: 16. M. Šeda (M. Hlinka), 60. P. Sýkora (Rolinek) - 16. Adamský (Benák), 25. Fabuš (Důras), 32. Derner (Matějovský), 56. Zelenka (Matějovský).
Slavia - Č. Budějovice 7:3on-line
Branky a nahrávky: 3. Vlasák (Graňák), 16. Doležal (Červenka), 34. D. Hruška (Beránek), 42. Červenka (Vlasák), 45. Beránek, 49. Vlasák (Sobotka), 50. Rataj (Sup) - 33. Kotrla (Gřegořek), 36. Šimánek (Veselý), 37. Veselý (Kotrla).