Kladno opětovně zaskočilo Spartu a zvítězilo 5:3

KLADNO

Hokejisté kladenského Rabatu v 18. extraligovém kole opět ukázali, že Sparta je jejich oblíbeným soupeřem a svého rivala porazili 5:3. Domácí dotáhli k výhře především skvělý brankář Jakub Lev, který musel nahradit nemocnou jedničku Zdeňka Orcta, a také útočník Jaroslav Kalla. Bývalý hráč Sparty se zaskvěl pěti body za gól a čtyři asistence.

Úspěšný comeback na kladenský led si po šesti letech odbyl i navrátilec ze zámoří Petr Tatíček, který nastoupil na křídle útoku s Gardoněm s Bílkem. Kladno vstoupilo do utkání velmi aktivně a Sparta působila v úvodu poněkud unaveným dojmem. Na začátku 5. minuty se v oslabení protáhl do šance výtečnou stahovačkou Martin Procházka, ale jeho bekhendovou střelu vyrazil brankář Přikryl, který dostal přednost před jedničkou Salfickým.

O dvě minuty později už se ovšem domácí fanoušci na Městském zimním stadiónu radovali. Patera při přesilovce počkal s rozehrávkou, nabil do mezikruží Martinu Procházkovi, jehož ránu Přikryl vyrazil pouze před dojíždějícího Kallu a ten svou šanci s přehledem proměnil.

Za další dvě minuty bylo ovšem srovnáno, když Kratěna po samostatné akci překonal střelou švihem Lva. Ve 13. minutě promáchl ve velké šanci před Přikrylem Horna, další příležitost zakončil těsně vedle Bílek, ale Kladenští se přesto ještě do první přestávky dočkali. Obrana hostí po vhazování ve svém obranném pásmu zapomněla na úplně volného Havla, který střelou pod horní tyčku poslal domácí opět do do vedení.

Ševc jako přes kopírák

Ve 24. minutě Ševc v přesilovce ranou od modré čáry pořádně protáhl Přikryla, jenž zasáhl jen se štěstím okrajem svého betonu. V té samé početní výhodě si však obrana úřadujícího mistra vybrala další slabou chvilku, když nechala v těsné blízkosti před svým gólmanem zcela osamoceného Martina Procházku. Ten si pohodlně zpracoval puk, zkontroloval brankářův postoj a následně přesně zacílil.

Následující minuty patřily Spartě, kterou mohli dostat do hry Netík a chvíli po něm Štrba, ale oba ztroskotali na vynikajícím Lvovi. Zejména způsob, jakým vychytal Netíkův bekhendový blafák, ohromil přítomné diváky. Ve 33. minutě však přece jen přiblížil Spartu na jednobrankový rozdíl Štrba, když šikovně ze vzduchu dorazil puk za ležícího Lva.

V závěrečné třetině si dávalo Kladno pozor zejména v obraně v očekávání sparťanského náporu, ale ten nepřicházel. Byli to naopak domácí, kdo postupně zvýšil skóre až na bezpečný rozdíl tří gólů. Dva góly jako přes kopírák vstřelil nekompromisními střelami od modré čáry obránce Ševc. O nic neřešící korekci výsledku se v 56. minutě postaral Hlaváč a jiskru naděje nepřinesla hostím ani dlouhá závěrečná hra bez brankáře.

Rabat Kladno - Sparta Praha 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 7. Kalla (Martin Procházka), 20. M. Havel (Kalla), 25. Martin Procházka (Kalla), 44. Ševc (Kalla), 55. Ševc (Kalla) - 9. O. Kratěna (Vykoukal), 33. Štrba (O. Kratěna), 56. Hlaváč (Ptáček). Rozhodčí: Jebavý - Rittich, Ruth. Vyloučení: 7:9, navíc Černošek (Sparta) 10 min. Využití: 4:2. Diváci: 2761.
Sestavy:
Kladno: Lev - Ševc, Zeman, Pavlas, M. Štěpánek, Trončinský, Hájek - Horna, Patera, Martin Procházka - Bílek, Gardoň, Tatíček - M. Havel, Kalla, Hluchý - Frolík, Čurilla, Kuchler. Trenéři: Müller a Kasík.
Sparta Praha: Přikryl - Ptáček, Stehlík, Vykoukal, Jan Hanzlík, Benýšek (21. Protivný), Černošek, Mrázek - Vrbata (21. Hromas), J. Hlinka, Hlaváč - P. Ton, Štrba, O. Kratěna - Netík, Sivek, Langhammer. Trenéři: Výborný a Jelínek.