Slávisté zlikvidovali Budějovice nástupem do třetí třetiny

Čtyřgólovou smrští během osmi minut třetí třetiny Slavia sesadila hokejisty Českých Budějovic z první příčky extraligové tabulky a zajistila si tak po mizerném startu do sezóny již čtvrté vítězství v řadě.

Domácí vedli už po 127 vteřinách hry, kdy při signalizovaném trestu skóroval Vlasák a o zvýšení se ještě v první třetině zasloužil po závaru před Turkem Doležal.

Jihočeši až do poloviny zápasu marně hledali způsob, jak překonat Hronka. Když se to konečně povedlo Kotrlovi, nejlepší slávistický střelec sezóny Hruška měl hned při dalším střídání gólovou odpověď. Pražský celek ale slibný dvoubrankový náskok ztratil během sedmnácti vteřin, když nejprve Šimánek proměnil sólo a vzápětí další přečíslení využil Veselý.

V kabině pak zažili slávisté asi bouřku, protože na začátku třetího dějství dokázali Budějovice jasně přehrát. Vedení jim vrátil Červenka po úniku s Vlasákem, o chvíli později se trefil kapitán Beránek a svůj druhý gól přidal Vlasák, jenž střelou z otočky překonal Turka, který se nechal vystřídat Cháberou, jenže toho hned překonal Rataj a zlomení hosté rezignovali.

Slavia Praha - Mountfield České Budějovice 7:3 (2:0, 1:3, 4:0)
Branky a nahrávky: 3. Vlasák (Graňák), 16. Doležal (Červenka), 34. D. Hruška (Beránek), 42. Červenka (Vlasák), 45. Beránek, 49. Vlasák (Sobotka), 50. Rataj (Sup) - 33. Kotrla (Gřegořek), 36. Šimánek (Veselý), 37. Veselý (Kotrla). Rozhodčí: Šindler - Pešek, Šátava. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 3488.
Sestavy:
Slavia Praha: Hronek - Kadlec, Graňák, Kolařík, Turoň, Drtina, Žižka - D. Hruška, Beránek, Tomica - Bednář, Rataj, Sup - Doležal, Červenka, Vondrka - Kubeš, Vlasák, Sobotka. Trenéři: V. Růžička, Weissmann a Kalous.
České Budějovice: Turek (49. Chábera) - Macháček, Gřegořek, Toman, Vydarený, Kutlák, Vágner, Posmyk - M. Hudec, V. Hübl, Brabenec - Hřebejk, Vak, Kotrla - Veselý, V. Nedorost, Šimánek - Gulaš, L. Květoň, Sailer. Trenéři: Jandač a Kupka.