Hokejisté posledního Vsetína zdolali Liberec

VSETÍN

Hokejisté Vsetína v dnešním 18. kole extraligy oplatili Liberci porážku z prvního měření sil v tomto ročníku. Poslední Valaši o svém vítězství 2:1 nad dosud druhými Bílými Tygry rozhodli v úvodní třetině, kdy si vypracovali dvoubrankový náskok.

Na rozdíl od soupeře vsadili Valaši na hru tří kompletních formací, což jim svědčilo. Domácí byli aktivnější a hned první přesilovou hru využili k otevření skóre - po osmi vteřinách výhody se trefil nad Hniličkovu vyrážečku Rob. Gól dal Vsetínu křídla a prakticky celou první třetinu soupeře do vážnější šance nepustil.

Naopak ve 13. minutě po sérii pološancí opět udeřili, když Sabol přihrávkou od mantinelu našel najíždějícího Sakrajdu, který tváří v tvář libereckému brankáři nezaváhal. Do první přestávky mohli domácí ještě své vedení zvýraznit, ovšem Berzinš s Dubcem neměli přesně seřízená mířidla.

Do prostřední části hosté zvýšili aktivitu, vyrovnali hru, ovšem nebezpečnější byli stále Valaši. Třetí gól visel na vlásku při šikovném prosmýknutí a blafáku Stantiena. Na druhé straně se domácí fanoušci strachovali dvě minuty před druhou přestávkou, kdy při závaru před finským gólmanem Vehvilänenem Vaic mířil těsně vedle.

Před třetí třetinou muselo být v šatně Liberce asi hodně rušno. Na led totiž vjelo zcela jiné mužstvo. Hosté vsadili na bojovnost a obětavost, která dělala Vsetínu velké problémy. Po zahozených šancích Víška a Procházky se za vsetínskou bránou červenalo v 50. minutě, kdy Klimenta vyzval ke skórování Pabišku.

Tlak Liberce pokračoval, ovšem domácí již soupeře do žádné z vyložených šancí nepustili. Navíc nedisciplinovanost hostujícího kapitána Procházky necelé dvě minuty před koncem vzala Liberci jakoukoliv šanci na závěrečný tlak a možnou hru bez brankáře. Vsetín tak těsné vedení ubránil.

Vsetínská hokejová - Bílí Tygři Liberec 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Rob (Berzinš), 13. Sakrajda (Sabol) - 50. Pabiška (Klimenta). Rozhodčí: Smeták - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 9:9, navíc Klimenta (Liberec) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2499.
Sestavy:
Vsetín: Vehviläinen - Kučný, Galvinš, Hrabal, Horák, Bolf, Štach - Davídek, Stantien, Demel - Dubec, Berzinš, Rob - D. Květoň (41. Grill), Sakrajda, Sabol. Trenéři: Vlach a Kopřiva.
Liberec: Hnilička - Moravec, Jiruš, Čutta, Krstev, Rýgl, Zíb, Žabka, Kočí - Vaic, Podkonický, Novák - Klimenta, Pabiška, Víšek - Šachl, Vampola, S. Procházka - O. Hruška, Pajič, Dušek. Trenéři: Paleček, Čermák a Kapoun.