Kazaň - Soči 5:1Sekáč třemi body pomohl Kazani k jasné výhře v KHL

Moskva/Praha

Útočník Jiří Sekáč gólem a dvěma nahrávkami pomohl mistrovské Kazani k jasné výhře 5:1 nad Soči a sehrál bodově nejvydařenější zápas v sezoně Kontinentální hokejové ligy. Nejproduktivnější Čech v soutěži přihrál v první třetině na úvodní dvě branky Ak Bars a sám ve 47. minutě uzavřel skóre.

Český útočník Jiří Sekáč. Ilustrační foto.

Po 18 odehraných zápasech má Sekáč na kontě 15 bodů za šest gólů a devět asistencí. Úřadující držitelé Gagarinova poháru vyhráli potřetí za sebou a v tabulce Východní konference jsou třetí za Omskem a suverénním Jekatěrinburgem.

Mezi střelce se dnes zapsal také Andrej Nestrašil, který se podílel na výhře Nižněkamsku 2:1 v prodloužení nad Jokeritem. Český útočník vstřelil první branku Něftěchimiku, v nastavení rozhodl Fin Juuso Puustinen.

Na dva góly nahrál Robin Hanzl a pomohl k výhře Spartaku Moskva 3:1 v Nižním Novgorodu.