Astana - Vladivostok 4:3Kubát vyhnal Hrachovinu z branky, ale Astana v KHL vyhrála

Astana porazila v Kontinentální hokejové lize 4:3 Vladivostok, za kterou se jednou trefil Karel Kubát. Český obránce svým čtvrtým gólem v sezoně vyhnal v závěru v první třetiny krajana Dominika Hrachovinu na střídačku. Vstřeleným gólem oslavil Štědrý den i Jiří Sekáč, jeho Kazaň ale podlehla Dinamu Minsk 2:3. Asistenci si připsal Jakub Nakládal a jeho Jaroslavl vyhrála 4:3 v prodloužení na ledě Ufy

V divoké úvodní části vedla Astana na začátku 9. minuty 2:0, ale hosté třemi góly během deseti minut skóre otočili. Po Kubátově gólové střele od modré v přesilovce nahradil v čase 18:24 Hrachovinu v brance Švéd Henrik Karlsson a Barys za půl minuty vyrovnal.

Ve zbytku zápasu už padla pouze jedna branka. O vítězství domácích nad nejhorším týmem KHL rozhodl ve třetí třetině kanadský útočník Matt Frattin.

Mezi střelce se dnes zapsal také nejproduktivnější Čech v soutěži Jiří Sekáč, ale jeho Kazaň překvapivě podlehla 2:3 na ledě Dinama Minsk. Český reprezentační útočník skóroval podruhé za sebou a svou sezonní bilanci vylepšil na 18 branek a 17 asistencí