Jekatěrinburg - Kazaň 0:3Sekáč dal gól Kovářovi a už je třetí mezi střelci v KHL

Moskva

Nejproduktivnější český hokejista v KHL Jiří Sekáč byl jedním ze tří střelců Kazaně, kteří překonali Jakuba Kováře v brance domácího Jekatěrinburgu. Hráči Avtomobilistu se naproti tomu neprosadili ani jednou a po porážce 0:3 ještě nemají jisté první místo ve Východní konferenci. Mistrovský Ak Bars porazil lídra tabulky potřetí v sezoně a vyneslo ho to na třetí příčku.

Hokejista Kazaně Jiří Sekáč

Sekáč se 23. gólem v sezoně posunul na dělené třetí místo mezi nejlepšími střelci soutěže. Po jeho trefě ve 37. minutě z bezprostřední blízkosti vedli hosté 2:0, Kováře už v první třetině překonal obránce Nikita Ljamkin a těsně před druhou přestávkou ještě Vladimir Tkačjov.

Gól dal i Michal Řepík z Podolsku, ale o jistotu play off usilující Viťaz prohrál v Jaroslavli 3:4. V domácím týmu si asistenci u vítězné trefy připsal obránce Jakub Nakládal. Řepík se 14. brankou v sezoně vyrovnal druhému nejlepšímu českému střelci v soutěži Tomáši Zohornovi z Chabarovsku.