Chabarovsk - Novosibirsk 3:0Zohorna pomohl gólem a přihrávkou k druhé výhře Chabarovsku

Moskva

Gólem a asistencí přispěl útočník Hynek Zohorna k vítězství hokejistů Chabarovsku nad Novosibirskem 3:0. Amur si ve dvanáctém utkání nového ročníku KHL připsal teprve druhé vítězství a vyhrabal se ze dna tabulky, kam klesl Magnitogorsk. Metallurg však odehrál o dva zápasy méně.

Hynek Zohorna během tréninku hokejové reprezentace.

Zohorna ukončil čekání na první gól v sezoně v 27. minutě, kdy zvýšil na 2:0. Český útočník svou střelou netrefil branku, ale dojel si puk odražený od zadního mantinelu a napodruhé už uspěl. Ve 33. minutě pak zaznamenal asistenci u gólu Valerije Vasiljeva. Brankář Marek Langhamer zůstal na střídačce, čisté konto vychytal Jevgenij Alikin.

Český gólman Jakub Kovář dostal tři góly na ledě Jokeritu a neodvrátil porážku Jekatěrinburgu 2:4. Avtomobilist po úvodní osmizápasové vítězné sérii prohrál čtvrtý zápas za sebou, nicméně stále vede tabulku Východní konference.