Chabarovsk - Kunlun 3:2Bratři Zohornové zařídili v KHL výhru Chabarovsku

Moskva

Bratři Hynek a Tomáš Zohornové pomohli v Kontinentální hokejové lize Chabarovsku k domácímu vítězství 3:2 nad Kunlunem. Oba vstřelili gól, Tomáš Zohorna zápas v 46. minutě rozhodl po přihrávce dalšího krajana Michala Jordána.

Tomáš Zohorna (vlevo) a Hynek Zohorna během tréninku na kempu hokejové reprezentace.

Hynek Zohorna skóroval v KHL ve druhém utkání za sebou. Devětadvacetiletý český útočník se prosadil i v sobotu proti Novosibirsku, kdy vstřelil premiérový gól v soutěži. Podruhé v sezoně skóroval také jeho starší bratr.

Hynek Zohorna si ve čtvrté minutě najel před branku a po přihrávce Danila Fajzullina nadvakrát poslal puk do sítě, i když se mu v tom snažili zabránit dva obránci čínského celku. Hosté pak smazali dvougólovou ztrátu, ale Tomáš Zohorna využil ve třetí třetině přesilovku a zajistil Amuru dva body.

Brankář Kunlunu Šimon Hrubec nenastoupil, příležitost nedostal ani domácí gólman Marek Langhamer.

Už čtvrtou branku v sezoně si připsal Jiří Sekáč z CSKA, moskevskému týmu ale tentokrát k výhře nepomohl. Domácí prohráli 1:2 s Podolskem, který se tak před CSKA dostal do čela divize a vede i Západní konferenci.

Výsledky čtvrtečních zápasů KHL:
Chabarovsk - Kunlun Red Star 3:2 (za domácí H. Zohorna a T. Zohorna oba 1+0, Jordán 0+1),
Barys Nur-Sultan - Nižnij Novgorod 2:1
Magnitogorsk - Jaroslavl 5:3
Dinamo Minsk - Čeljabinsk 5:3
CSKA Moskva - Viťaz Podolsk 1:2 (za domácí Sekáč 1+0)