Čeljabinsk - CSKA 2:3Sekáč po měsíci skóroval a pomohl CSKA k těsné výhře

Moskva

Po devíti zápasech a více než měsíci ukončil Jiří Sekáč v Kontinentální hokejové lize čekání na gól. Brankou a asistencí dnes přispěl k vítězství CSKA Moskva 3:2 na ledě Čeljabinsku, v jehož dresu bodovali jiní čeští útočníci. Skóre otevřel svým devátým gólem v sezoně Lukáš Sedlák a v poslední třetině navíc s Tomášem Hykou asistoval u branky Nicka Bailena na konečných 2:3.

Hokejista Jiří Sekáč

Sekáč, který je druhým nejproduktivnějším českým hráčem v soutěži po Dmitriji Jaškinovi z Dynama Moskva, má na kontě devět branek a deset asistencí. Jeho tým si výhrou pojistil první místo v Západní konferenci. Čeljabinsk prohrál pošesté z posledních sedmi utkání a je poslední v celé KHL.

Už po osmi minutách a deseti sekundách opustil Jakub Kovář branku Jekatěrinburgu, který rychle prohrával s Nižním Novgorodem 0:2. Hosté si vypracovali vedení 4:1, ale Brooks Macek dvěma góly v závěru zápas ještě zdramatizoval. Torpedo však výhru 4:3 uhájilo.

Čtvrtou porážku v řadě utrpěl Magnitogorsk, který podlehl Barysu Nur-Sultan 1:2 v prodloužení.