Riga - Magnitogorsk 0:2Nestrašil zařídil výhru Magnitogorsku, dvakrát překonal Saláka

Riga/Praha

Andrej Nestrašil dvakrát překonal Alexandera Saláka a v utkání Kontinentální hokejové ligy zařídil Magnitogorsku vítězství 2:0 na ledě Dinama Riga. Český útočník bodoval i ve čtvrtém utkání po reprezentační přestávce, v níž si zahrál na Channel One Cupu. Na oba góly mu přihrál Tomáš Filippi, který nastoupil po návratu do KHL potřetí a připsal si první body.

Český hokejista Andrej Nestrašil.

Nestrašil dostal v 10. minutě v útočné třetině přihrávku od Filippiho a poslal Salákovi ránu nad lapačku. V 46. minutě pak Nestrašil zakončil další kombinaci s Filippim a Sergejem Mozjakinem, který mu předložil puk před odkrytou domácí branku.

Riga, nejslabší tým KHL, prohrála osmý zápas za sebou. Magnitogorsk naopak získal důležité body v boji o postup do play off. Nestrašil si vylepšil bilanci na šest branek a osm asistencí, šest bodů zaznamenal v posledních čtyřech zápasech.