Jaškin dostal v KHL trest na jedno utkání za faul

Moskva

Český hokejový útočník Dmitrij Jaškin z Dynama Moskva dostal v Kontinentální lize trest na jedno utkání za faul na obránce Alexeje Běreglazova v nedělním zápase na ledě Magnitogorsku. Nejlepší střelec soutěže bude chybět v pátečním domácím utkání proti čínskému Kunlunu a do sestavy se může vrátit v nedělním derby na ledě Spartaku Moskva.

Dmitrij Jaškin před odletem na turnaj Karlaja Cup.

Jaškin fauloval Běreglazova v 18. minutě a za zásah do oblasti hlavy a krku dostal od rozhodčích trest na pět minut a do konce utkání. Duel vyhrál i díky dvěma gólům dalšího českého útočníka Tomáše Filippiho domácí Metallurg 5:4 po samostatných nájezdech.

Šestadvacetiletý Jaškin přišel do Dynama Moskva před sezonou z Washingtonu z NHL a vládne s 19 brankami střelcům KHL. Má náskok jednoho gólu na Nikitu Sošnikova z Ufy. V produktivitě je se 43 body ze 42 zápasů druhý o pět bodů za spoluhráčem Vadimem Šipačovem.