Rubriky:

Kontinentální liga

Stümpel bude hrát hokej za kazašskou Astanu

17. července 2008 16:00 - ASTANA

Slovenský hokejový útočník bude přece jen hrát v příští sezóně nově vzniklou Kontinentální ligu. Brzy šestatřicetiletý centr se nakonec dohodl na podmínkách roční smlouvy s jediným kazašským účastníkem soutěže, klubem Barys Astana. V týmu budou hrát i jeho krajané Gabriel Špilár a Branislav Mezei. O jednáních Stümpela s Astanou informoval Sport.cz už v sobotu.

"Stümpel s námi podepsal ve čtvrtek prostřednictvím faxu podepsal smlouvu. Setkat bychom se měli 23. července na soustředění klubu ve Finsku, do Kazachstánu by pak mohl přiletět 8. srpna," řekl slovenské agentuře SITA tiskový mluvčí Astany Marat Akimžanov. V klubu se Stümpel sejde s krajany Špilárem a Mezeiem, z jednání s dalším slovenským útočníkem Ivanem Čiernikem nakonec sešlo.

V Baryse sa Stümpel stretne s ďalšími dvoma krajanmi, na zmluvách sa s klubom dohodli aj Gabriel Špilár a Branislav Mezei.

S výjimkou výluky před čtyřmi lety hrál Stümpel od sezóny 1991/92 v zámořské NHL, kde vystřídal týmy Bostonu a Los Angeles. Poslední tři sezóny strávil v týmu Florida Panthers. Ta s ním po sezóně rozvázala smlouvu a slovenský centr se od prvního července stal volným hráčem.

grg, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..