Rubriky:

Kontinentální liga

Jágra v Omsku vítalo přes pět set fanoušků

25. července 2008 14:21 - OMSK

Přes 500 fanoušků Avangardu Omsku si v pátek neváhalo přivstat, aby mohli na letišti přivítat staronovou posilu sibiřského klubu Jaromíra Jágra. Český útočník přiletěl z Moskvy již v půl šesté ráno, přesto se věnoval půl hodiny novinářům, rozdával podpisy a následně absolvoval exkurzi v Omsk Areně, novém stadiónu ambiciózního klubu.

Na rozdíl od začátku minulé Jágrovy ruské mise, kdy ho přivítalo velmi nevlídné počasí, byla tentokrát Sibiř velice shovívavá. Dvojnásobného vítěze Stanley Cupu čekalo letní počasí.

Fanoušci vyráželi na letiště už ve dvě v noci a klub dokonce neváhal vypravit zvláštní autobus. Jágra na letišti vítaly i vzkazy a nápisy v češtině a příznivci mu připravili několik darů, mezi nimiž byl i silniční ukazatel se směrovkami na New York a Edmonton. Všemu vévodil jeden nápis "Avangard Omsk - vybral sis tu správnou cestu."

Prezident Omsku Potapov Jágra srdečně vítal

"Jaromíre, vítej, drahý," přivítal českou hvězdu nadšeně prezident klubu Konstantin Potapov a nechtěl Jágra pustit ze svého objetí. Jako kdyby se chtěl přesvědčit, že je to skutečně on. "Myslel jsem, že se potkáme už v New Yorku," odpověděl Jágr. "Ne, já na tebe čekám tady," řekl Potapov.

Ani po dlouhé cestě neopustila bývalého kapitána New York Rangers dobrá nálada. "Já sám bych takhle brzy ráno nevstal a nešel vítat vůbec nikoho," komentoval zástup fanoušků. Následně se dočkal skandování "Jágr je s námi" i menšího ohňostroje.

Hned v úvodu tiskové konference si sice Jágr vybral na oko sebejistě ke komunikaci ruštinu, ale z ní mu už vzápětí překládal jeho agent Jaroslav Zídek.

Jágr: Snad budou fanoušci spokojení

Do srovnávání NHL a nově vzniklé Kontinentální ligy se mistru světa z Vídně 2005 nechtělo. "Nerad bych to porovnával, vždyť Kontinentální liga ještě ani nezačala. Ale hokej v ruské lize jde podle mého hodně nahoru, což je skvělé. A já jsem rád, pokud se mi k tomu podařilo alespoň trochu přispět, když jsem tady hrál v době výluky v NHL," prohlásil Jágr.

Zájem fanoušků ho i s ohledem na brzkou hodinu příjemně překvapil. "Musím znovu říct, že jsem moc rád za to, když tady v takový čas vidím tolik lidí. Snad se nám podaří předvádět takový hokej, s nímž budou fanoušci spokojení," řekl Jágr ještě před tím, než nasedl za velkého potlesku do auta a zamířil do haly Avangardu.

Odpoledne ho čekalo setkání s gubernátorem omské oblasti Leonidem Poležajevem, který podle všeho sehrál v jeho příchodu důležitou roli. Slavný český hokejista sice ještě nevstoupil na led, ale "Jágrmánie" už je v Omsku v plném proudu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..