Jágrův gól Omsku nestačil, vyhrál tým trenéra Říhy

Jaromír Jágr otevřel skóre čtvrtečního zápasu mezi hokejisty Avangardu Omsk a Spartaku Moskva na turnaji o Pohár prezidenta republiky Baškortostán v Ufě. Ke své brance z 18. minuty přidal bývalý kapitán newyorských Rangers ještě asistenci u gólu Pavla Rosy v úvodu třetí třetiny, nakonec se však z vítězství 3:2 radovali moskevští svěřenci českého trenéra Miloše Říhy.

Jaromír Jágr při tréninku Avangardu Omsk.

Jágr skóroval z ostrého úhlu mezi betony gólmana, když se k němu puk odrazil po střele dalšího krajana Jakuba Klepiše. V dresu Avangardu tak zaznamenal první branku v oficiálním utkání, předtím se trefil jen v tréninkovém zápase omského mužstva. Na turnaji v Ufě zatím šestatřicetiletý útočník nastoupil dvakrát a připsal si celkem čtyři body.

"Spartak má dobré mužstvo, vůbec jsem se nedivil tomu, jak ten zápas vypadal. Trénuje je Miloš Říha, znám ho, je to výborný trenér," řekl Jágr serveru gazeta.ru. "Já potichoučku nabírám formu, taky tady jenom nehrajeme, ale i hodně trénujeme," dodal.

V sobotu se Omsk utká s Magnitogorskem, v neděli jej čeká zápas s domácí Ufou.