Omsk s Jágrem vyhrál v přípravě i druhý turnaj

OMSK

Hokejisté Omsku s Jaromírem Jágrem ovládli i druhý turnaj v přípravě na Kontinentální ligu. Po triumfu na silně obsazeném klání o Pohár prezidenta republiky Baškortostán v Ufě vyhráli i domácí Memoriál Viktora Blinova.

Jaromír Jágr při tréninku Avangardu Omsk.

Ve finále zdolal Avangard 5:4 po samostatných nájezdech Novosibirsk, Jágr připravil v 32. minutě gól pro dalšího českého útočníka Jakuba Klepiše, který zvyšoval na 3:0.

Novosibirsk si vynutil prodloužení, přestože prohrával 0:3 i 2:4, ale v nájezdech byli úspěšnější domácí. Omsk tak oplatil Sibiru vysokou porážku 1:6 z úvodního utkání turnaje, v kterém však Jágr nenastoupil.

Největší hvězda Avangardu si celkem na turnaji připsala ve třech zápasech čtyři asistence. Celkem v přípravě za Omsk nasbíral Jágr v sedmi zápasech jedenáct bodů za tři góly a osm přihrávek.

Do soutěžní sezóny vstoupí Omsk ve středu 3. září na ledě Kazaně.