Rachůnek přihrál na vítězný gól Dynama v prodloužení

Český obránce Karel Rachůnek se výraznou měrou podílel na vítězství hokejistů Dynama Moskva v Kontinentální lize. Po jeho přihrávce totiž vstřelil Kaljužnyj v prodloužení vítěznou branku moskevského klubu na ledě Novosibirsku. Prosadili se i další Češi, Miloslav Hořava a Jan Horáček se asistencemi podíleli na výhře Novokuzněcku a Jan Marek po přihrávce Karla Pilaře skóroval v dresu Magnitogorsku.

Asistenci si v prvním zápase v KHL připsal také Jaromír Jágr, když přihrál na gól Pavlu Rosovi. Omsk ale po slibném začátku prohrál v Kazani 1:2. Sport.cz celý zápas podrobně sledoval a popsal v samostatném článku.

Magnitogorsk porazil Petrohrad 2:1, když první branku domácích vstřelil v závěru první třetiny Jan Marek po přihrávce Karla Pilaře a vyrovnal na 1:1. Vítěznou branku pak sedm minut před koncem zaznamenal Denis Platonov.  Smolný zápas prožil v dresu Nižného Novgorodu Pavel Brendl. Jeho tým vedl ještě osm minut před koncem nad moskevským CSKA o dvě branky, ale pak během čtyř minut třikrát inkasoval a o vítězství přišel.

Jedinou branku Nižněkamsku proti kazašské Astaně vstřelil Ladislav Kohn, ale jeho tým prohrál po samostatných nájezdech. V dresu Rigy proti Chabarovsku znovu zářili slovenští hokejisté pod vedením Julia Šuplera. Dvě branky vstřelil Marcel Hossa, další zařídil Petrovický. Riga ale v repríze včerejšího zápasu tentokrát podlehla Chabarovsku po nájezdech.

Kontinentální hokejová liga:
Chabarovsk - Dynamo Riga 7:6 po sam. nájezdech (1:1, 3:3, 2:2 - 0:0)
Branky: 24. a rozhodující nájezd Bělkin, 5. Sevostjanov, 34. Sarmatin, 39. Šulakov, 44. Nylander, 60. Wanvig - 35. a 58. Marcel Hossa, 4. Berzinš, 32. Ellison, 38. Petrovický (F. Novák), 47. Darzinš.
Novokuzněck - Dynamo Minsk 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Branky: 24. a 45. Kicyn, 15. Tatarinov (Horáček), 32. Michajlov (Hořava), 33. Višňjakov - 33. Ulmer, 60. Michaljov.
Novosibirsk - Dynamo Moskva 2:3 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 3. Tarasenko, 34. Borovkov - 24. Něprjajev, 55. Žitnik, 62. Kaljužnyj (Rachůnek).
Magnitogorsk - Petrohrad 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky: 20. Marek (Pilař), 53. Platonov - 16. Brylin.
Čeljabinsk - Čerepovec 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)
Branky: 2. Veličkin, 19. Glinkin, 28. Popov - 15. Kwiatkovski, 18. Bardin.
Toljatti - Voskresensk 5:4 (2:1, 1:1, 2:2)
Branky: 5. a 56. Pujacs, 14. Vorobjev, 23. Bodrov, 47. Golubcov - 19. Petrov, 31. S. Koroljov, 50. Lučinkin, 60. Galuškin.
Nižnyj Novgorod - CSKA Moskva 2:3 (0:0, 2:0, 0:3)
Branky: 25. Kablukov, 30. Tjuljapkin (Brendl) - 52. Hannula, 54. Širokov, 56. Suglobov.
Nižněkamsk - Barys Astana 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1,
Branky: 49. Kohn - 34. Dallman, rozhodující nájezd Letowski.