Jágr vyšel při výhře Omsku naprázdno, za Ufu dvakrát skóroval Čermák

Po dvou porážkách si hokejisté Avangardu Omsk konečně připsali v Kontinentální lize první vítězství. Na ledě Toljatti vyhráli 2:1 po brankách Pestunova a Malyševa. Čeští hráči Omsku Jaromír Jágr, Jakub Klepiš a Pavel Rosa vyšli bodově naprázdno. V dresu Ufy se naproti tomu blýskli Leoš Čermák a Michal Mikeska. Prvně jmenovaný dva góly dal, druhý na dva přihrál.

Ufa přitom prohrávala s Čerepovcem už po 58 vteřinách zápasu, kdy brankáře Jerjomenka prostřelil Piskunov. Za dvě minuty druhé třetiny ale skóre otočili Čermák a Antipov a v polovině zápasu po druhé asistenci Mikesky přidal další branku Konstantin Kolcov. Ve 44. minutě vstřelil Čermák z přesilovky opět po spolupráci s Radulovem druhý gól a v závěru se podruhé trefil i Antipov.

Dvě branky zaznamenal v nedělním programu také Konstantin Kasjančuk z Dynama Moskva. Jeho tým vyhrál na ledě Novokuzněcku 4:2 a na druhou branku Kasjančukovi přihrával obránce Karel Rachůnek. V zápase Chabarovsku s Dynamem Minsk viděli diváci jen jednu branku zásluhou Sevostjanova. Domácí gólman Tyler Moss vychytal čisté konto.

Prusek znovu prohrál nájezdy

V brance Spartaku Moskva podruhé od svého odchodu z Vítkovic nastoupil Martin Prusek a stejně jako v pátek na ledě Nižného Novgorodu i v Balašize prohrál samostatné nájezdy. Domácí tým HK MVD vedl ještě 49 vteřin před uplynutím normální hrací doby 2:1, ale za Spartak ještě stihl vyrovnat Rybin. Při nájezdech ale tým Miloše Říhy neuspěl.

Ve vynikající formě je útočník Kazaně Danis Zaripov, který dnes gólem a přihrávkou pomohl k vítězství nad kazašskou Astanou. Zaripov má po třech zápasech KHL na kontě tři branky a pět asistencí a vede kanadské bodování soutěže o bod před spoluhráčem Morozovem. Pavel Brendl se gólem podílel na výhře Nižného Novgorodu proti Čechovu 5:3.

Kontinentální hokejová liga:
Toljatti - Omsk 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Branky: 12. Zacharčuk - 43. Pestunov, 49. Malyšev.
Chabarovsk - Dynamo Minsk 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 18. Sevostjanov.
Novokuzněck - Dynamo Moskva 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)
Branky: 26. Poliščuk, 52. Davydov - 17. a 60. Kasjančuk (na druhou Rachůnek), 4. Tarasov, 42. Rylov.
Novosibirsk - Dynamo Riga 2:1 v prodloužení (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 14. Lapin, 61. Muratov - 36. Redlihs.
Ufa - Čerepovec 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)
Branky: 21. a 44. Čermák, 22. a 55. Antipov (na první Mikeska), 30. Konstantin Kolcov (Mikeska) - 1. Piskunov, 52. Gubin.
Nižnyj Novgorod - Viťjaz Čechov 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)
Branky: 10. a 44. Varnakov, 37. a 58. Potapov, 60. Brendl - 7. Spajlo, 28. Kolesnikov, 38. I. Radulov
Čeljabinsk - Petrohrad 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 6. Zavaruchin, 16. Šachrajčuk, 40. Dadonov - 4. a rozhodující nájezd Ekman, 26. Misko, 53. Brylin.
Kazaň - Barys Astana 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Branky: 8. Zaripov, 27. Žukov, 60. Morozov - 32. Spiridonov (Klouček), 32. Rymarev.
HK MVD - Spartak Moskva 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 4. Kokarev, 38. Antoněnko, rozhodující nájezd Zajnulin - 42. Růžička, 60. Rybin.
Nižněkamsk - Voskresensk 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 20. K. Makarov - 40. Romanovskij, 57. Romanov.
CSKA Moskva - Mytišči 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Branky: 30. Pirnes, 31. Archipov.