Vůjtkovo Dynamo Moskva porazilo v KHL Novgorod

MOSKVA

Hokejisté Dynama Moskva pod vedením českého trenéra Vladimíra Vůjtka ve středu v Kontinentální lize porazili Nižnij Novgorod 4:1. Na vítězství se dvěma přihrávkami podílel útočník Petr Čajánek, u první branky domácích asistoval i obránce Karel Rachůnek.

Karel Rachůnek (vlevo) v dresu Dynama Moskva

Moskevské Dynamo vedlo po dvou třetinách o jednu branku a odpor soupeře definitivně zlomilo v poslední části, kdy vítězství domácích pojistili Markov a Žitnik.

Hokejisté Kazaně si odvezli vysokou výhru 7:2 z hlavního města Kazachstánu Astany. Ruský celek rozhodl o osudu zápasu již v první třetině, v níž nasaázel soupeři čtyři branky.

Dvoubrankový náskok měli v závěru druhé třetiny na ledě Dinama Minsk hokejisté MVD Balašicha, domácí ale dokázali ještě do druhé přestávky snížit a v předposlední minutě řádní hrací doby vyrovnali. Obrat vývoje utkání pak dokonali v samostatných nájezdech, v němž vystřelil vítězství běloruského klubu Kanaďan Jeff Ulmer.

Dynamo Moskva - Nižnij Novgorod 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 1. Kaljužnyj (Rachůnek, Čajánek), 31. Pestuško, 44. Markov, 45. Žitnik - 29. Kosourov.
Barys Astana - Kazaň 2:7 (0:4, 2:2, 0:1)
Branky: 31. Solarev, 38. Glazačev - 10. a 28. O. Petrov, 13. K. Petrov, 19. Aleksejev, 19. Kazionov, 22. Kuzmin, 43. Šafigulin.
Dinamo Minsk - MVD Balašicha 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 38. Michalev, 59. Dudik, rozhodující nájezd Ulmer - 11. Antoněnko, 37. Kokarev.