Atlant vyhrál v Novokuzněcku nájezdy a upevnil si vedení v KHL

Hokejisté Atlantu Mytišči vyhráli v Kontinentální lize (KHL) jedenáctý zápas v řadě a upevnili si vedení v soutěži. Po vítězství v Novokuzněcku 2:1 po samostatných nájezdech mají v tabulce po sedmnácti zápasech šestibodový náskok na druhou Ufu, která má však o jeden odehraný zápas méně.

Útočník Atlantu Mytišči Jan Bulis před brankou CSKA Moskva

Atlant v Novokuzněcku prohrával od 14. minuty po gólu slovenského útočníka Richarda Kapuše. Veterán Maxim Sokolov v domácí brance pak držel čisté konto až do 55. minuty, kdy jej překonal Archipov. V nájezdech jej pak překonal ještě Koroljuk a Atlant tak vybojoval venku dva body.

V zápase Magnitogorsku s Nižným Novgorodem byli znovu pořádně vidět čeští hokejisté. Vedoucí muž kanadského bodování KHL Jan Marek jeden gól dal a na druhý přihrál, skóroval i Jaroslav Kudrna. Jedinou branku hostů zase zaznamenal Pavel Brendl.

Josef Straka rozhodl o vítězství Čerepovce na ledě Jaroslavle. Český útočník nejprve ve druhé třetině asistoval u vyrovnávací branky Trubačeva a nakonec svým proměněným sólem rozhodl o výhře Severstalu po samostatných nájezdech.

Chabarovsk na vlastním ledě porazil Novosibirsk 4:3, ačkoliv museli domácí dvakrát dotahovat vedení soupeře. Po druhém vyrovnání Sergeje Sevostjanova v 37. minutě ale už po dvou minutách dostal Amur do vedení Kostjučenok a od té doby domácí už výhru nepustili.

Novokuzněck - Atlant Mytišči 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 14. Kapuš - 55. Archipov, rozh. nájezd Koroljuk.
Chabarovsk - Novosibirsk 4:3 (0:1, 3:1, 1:1)
Branky: 25. Bělkin, 37. S. Sevostjanov, 39. Kostjučenok, 53. Krivonožkin - 17. a 31. Tjurin, 58. Juškjevič.
Magnitogorsk - Nižnyj Novgorod 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 10. Marek, 26. Kudrna, 38. Selujanov (Marek), 54. Zavaruchin - 14. Brendl.
Toljatti - Viťjaz Čechov 7:4 (2:0, 4:3, 1:1)
Branky: 3. a 30. K. Majorov, 7. a 23. Ketov, 33. Buturlin, 39. A. Michnov, 46. Račinskij - 38. a 47. I. Radulov, 33. Spajlo, 36. Sapožkov.
Jaroslavl - Čerepovec 1:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 24. Višněvskij - 32. Trubačev (J. Straka), rozh. nájezd J. Straka.
Kazaň - CSKA Moskva 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 28. Kazionov, rozh. nájezd Zaripov - 35. Ščastlivyj.