Novák přispěl gólem k porážce Jágrova Omsku

MOSKVA

Hokejisté Omsku podlehli v Kontinentální lize na domácím ledě 2:3 Dinamu Riga, za které skóroval český obránce Filip Novák. Sibiřský klub dokázal dvakrát vyrovnat i díky asistencím Jaromíra Jágra a Jakuba Klepiše, ale hosté si odvezli vítězství po brance Alexeje Širokova z 50. minuty.

Filip Novák (vpravo) v dresu Dynama Riga

Novák předtím v závěru druhé třetiny zajistil Dinamu v přesilovce vedení 2:1. Omsk po porážce přišel o vedení v Charlamovově divizi, které převzala Jaroslavl díky vítězství 3:2 v Togliatti.

Brankář Martin Prusek pomohl Spartaku Moskva k vítězství 5:2 v Čerepovci, který svěřenci Miloše Říhy vystřídali na třetím místě tabulky Bobrovovy divize. Další český kouč Vladimír Vůjtek podlehl s Dynamem Moskva na ledě Barysu Astana 4:5 po samostatných nájezdech.

Kontinentální liga:
Novosibirsk - Novokuzněck 3:0, Omsk - Dinamo Riga 2:3 (Jágr 0+1, Klepiš 0+1 - Novák 1+0), Barys Astana - Dynamo Moskva 5:4 po sam. nájezdech, Togliatti - Jaroslavl 2:3, Voskresensk - Dinamo Minsk 1:3, Čerepovec - Spartak Moskva 2:5.