Rosa rozhodl v nájezdech o výhře hokejistů Omsku

Český útočník Pavel Rosa proměnil jako jediný hráč samostatný nájezd v závěrečném rozstřelu sobotního utkání Omsk - Dynamo Moskva a rozhodl o výhře Avangardu 3:2. V jeho dresu se tentokrát neprosadil Jaromír Jágr a jeho bodová série po deseti zápasech Kontinentální ligy skončila.

Útočník Omsku Pavel Rosa (vpravo) - ilustrační fotografie

Všechny čtyři góly padly během jedenácti minut třetí třetiny. Na první trefu moskevského týmu, který trénuje Vladimír Vůjtek, přihrál obránce Karel Rachůnek.

Sedmým gólem v sezoně pomohl Čerepovci k výhře 4:3 v prodloužení nad mistrovskou Ufou Josef Straka. V dresu hostů si jednu asistenci připsal Miroslav Blaťák.

KHL:
Omsk - Dynamo Moskva 3:2 po sam. nájezdech (za hosty Rachůnek 0+1), Petrohrad - CSKA Moskva 4:3 v prodl., Čerepovec - Ufa 4:3 v prodl. (Straka 1+0 - Blaťák 0+1).