Rolinek s Markem zařídili Magnitogorsku výhru nad CSKA

PRAHA/MOSKVA

Čeští hokejisté Jan Marek a Tomáš Rolinek byli v pondělí klíčovými postavami Magnitogorsku při výhře 4:3 po samostatných nájezdech v zápase Kontinentální ligy s CSKA Moskva. Rolinek se na vítězství podílel dvěma góly, na které mu přihráli Jaroslav Kudrna a právě Marek. Ten svým 31. bodem v sezóně potvrdil roli nejproduktivnějšího hráče KHL a navíc proměnil rozhodující nájezd.

Česká trojka ve službách Magnitogorsku (zleva) Marek, Kudrna, Rolinek

Magnitogorsk prohrával po dvaceti minutách o dvě branky, Rolinek ale na začátku druhé třetiny zavelel k obratu. Na začátku třetí části zvyšoval bývalý forvard Pardubic na 3:2, Wahlberg ale minutu na to poslal zápas do prodloužení. O vítězi nakonec rozhodovaly až samostatné nájezdy, v nichž se dvakrát dostal ke slovu Marek. V první sérii český útočník neproměnil, ve čtvrté se ale nemýlil a rozhodl tak o vítězství Metallurgu, protože Suglobov vzápětí minul.

Dařilo se i Jaromíru Jágrovi, ovšem ani jeho gól a asistence při brance dalšího českého hokejisty Pavla Rosy nepomohly Omsku k lepšímu výsledku než prohře 2:3 v prodloužení na ledě Jaroslavle. Rozhodující gól zápasu obstaral v třetí minutě prodloužení Alexej Jašin. Jágr se v soutěži produktivity přiblížil Markovi na rozdíl jediného bodu.

Další z českých hokejistů v KHL Leoš Čermák pečetil vítězství Ufy na ledě Spartaku Moskva. Český forvard se prosadil v 51. minutě a určil konečné skóre 3:0.

Magnitogorsk - CSKA Moskva 4:3 po sam. nájezdech (0:2, 2:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 25. a 48. Rolinek (na první Kudrna, na druhou Marek), 26. Platonov, rozhodující nájezd Marek - 7. But, 20. Paršin, 49. Wahlberg.
Jaroslavl - Omsk 3:2 v prodl. (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 11. Sjomin, 50. Guskov, 62. Jašin - 46. Jágr, 59. Rosa (Jágr).
Dynamo Moskva - Nižněkamsk 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 18. Musatov, 43. Starosta.
Spartak Moskva - Ufa 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Branky: 6. Perežogin, 8. Radulov, 51. Čermák.
Viťaz Čechov - Čeljabinsk 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky: 15. Megalinskij, 52. Simon, 60. Bojčenko - 53. Šachrajčuk.
Dynamo Riga - Toljatti 0:6 (0:1, 0:3, 0:2)
Branky: 18. Pujacs, 26. a 45. Andronov, 28. Petrov, 34. a 57. Ketov.