Čermák s Mikeskou pomohli třemi body Ufě k vítězství

MOSKVA

Hokejisté Ufy navázali v Kontinentální lize na svou středeční výhru v Českých Budějovicích. Již jistý postupující do semifinále Ligy mistrů dnes vyhrál 6:3 na ledě Dynama Moskva i díky třem bodům útočníků Leoše Čermáka a Michala Mikesky.

Účastník nedávného turnaje Karjala Čermák vstřelil dva góly a na jeden nahrál, navrátilec do sestavy po zranění Mikeska si připsal tři asistence. Na jedné brance se podílel také obránce Miroslav Blaťák.

Spartak Moskva vyhrál 6:4 v Novokuzněcku a udržel tak třetí místo v Bobrovově divizi před Čerepovcem, který si odvezl vysokou výhru 7:2 z Toljatti. Jen málo vídané představení předvedl v Novokuzněcku slovenský forvard Štefan Růžička, jenž přispěl k výhře Spartaku čtyřmi góly a jednou asistencí.

Hokejisté CSKA Moskva prohráli po samostatných nájezdech v Novosibirsku a klopýtli ve stíhací jízdě za lídrem Tarasovovy divize Metallurgem Magnitogorsk. Vítězství Novosibirsku zařídil Denis Ťurin, který nejprve v 58. minutě srovnal na 3:3 a posléze uspěl při rozhodujícím nájezdu.

Fotbalový výsledek se urodil v duelu nejhorších celků Charlamovovy a Černyševovy divize. Hubenou výhru domácího Chabarovsku nad Čechovem zajistil jediný gól Chasanšina z 32. minuty.

Chabarovsk - Viťaz Čechov 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 32. Chasanšin.
Novokuzněck - Spartak Moskva 4:6 (1:2, 2:1, 1:3)
Branky: 20. Chlebnikov, 24. Dudarev, 27. Koledajev, 60. Tatarinov - 8., 12., 35. a 60. Růžička, 46. Upper, 60. Radivojevič.
Novosibirsk - CSKA Moskva 4:3 SN (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 6. Pavlikovský, 37. Markelov, 58. Ťurin, rozhodující nájezd Ťurin - 13. Hannula, 18. Saprykin, 57. Monja.
Toljatti - Čerepovec 2:7 (0:3, 0:2, 2:2)
Branky: 48. Saveljev, 51. Drugov - 4. Šinin, 4. Nagy, 6. Truněv, 31. Šefer, 37. Alexandrov, 41. Trubačev, 44. Vorobjev .
Nižněkamsk - Nižnij Novgorod 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: 3. Makarov - 11. Žukov, 55. a 57. Nikitěnko.
Dynamo Moskva - Ufa 3:6 (2:2, 1:2, 0:2)
Branka: 1. Kaljužnyj, 12. Děnisov, 39. Kasjančuk - 5. a 36. Čermák (na obě Mikeska), 16. a 58. Kutějkin (Blaťák, Mikeska), 30. Antipov (Čermák), 54. Těreščenko.